Pozvánka na romantické večery

danielasdanielas 4. augusta 2013 o 10:47

Minulý rok som dávala na vedomie a opakujem sa opäť Milí priatelia Varecháči, opäť tu máme obdobie Perzeíd - meteorického roja, tiež známeho pod názvom "slzičky svätého Vavrinca". Je to ideálny úkaz pre romantické letné sledovanie oblohy. Od druhej polovice júla s vrcholom 12.-13. augusta My si každý rok políhame na lehátka a zabalení do deky,alebo spacáka sledujeme pohyb tam hore... aj keď tento rok to snáď vydá aj "na ostro" :-) Nech sa páči pridať. Pekné večery a veľa splnených prianí :)
Komentáre k článku:
 • babidka - fotkababidka 4. augusta 2013 o 14:22

  Uz sa tesim :-) Tieto vecery s "padajucimi hviezdami" milujem . Odkedy byvame na dedine a nerusi nas mestsky svetelny smog , tak radi sedavame vecer v lete na zahrade a sledujeme vecernu oblohu. Sedime si na zahradnych lehatkach obklopeni nasimi psami a mackami ....a snivame . Spominame na minulost a planujeme buducnost . A este ked padaju hviezdy....hoci uz mame 60 rokov :-)
  @zareaguj
 • izabella929 - fotkaizabella929 4. augusta 2013 o 14:37

  Tiež obdivujem tento prekrásny úkaz..večer, keď všetko stíchne, sedím rada pod altánkom, obklopená mojimi krásnymi ružami a pozorujem letnú nočnú oblohu..Tento rok už iba toto je možné, lebo sú vysoké teploty a jedine večer sa dá vonku posedieť...teším sa na to veľmi.-)
  @zareaguj
 • marianne - fotkamarianne 4. augusta 2013 o 14:49

  :-) aj ja by som to mohla zocit....nikdy som si to neuvedomila,ze sa taketo nieco pekne deje...pockam si
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 4. augusta 2013 o 15:45

  ja sa chystám v tom období práve na dovolenku na dedinu, lenže my máme určite väčší roj komárov ako padajúcich hviezd. Ale keďže si naozaj mám čo želať v tento nepodarený pre mňa rok, vydržím !
  @zareaguj
 • ariela6 - fotkaariela6 4. augusta 2013 o 17:26

  mne sa taketo niečo pekne stalo pred 35 rokmi ked sme s mojim chlapcom boli na prechadzke a samozrejme som si priala aby naša laska vydržala a splnilo sa vzali sme sa a sme spolu štastny takže aj teraz budem pozerat na slzičky svateho Vavrinca a a budem si len jedno priat ale to neprezradim aby sa mi to vyplnilo
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatardanielas 4. augusta 2013 o 19:13

  @alena45 čo tak B-komplex Forte? Vyskúšaj
  @zareaguj
 • sovka62 - fotkasovka62 4. augusta 2013 o 19:17

  Alenka, stačí Biolit Plus, 3D efekt. Stačí postriekať steny, alebo nosné stĺpy altánku a máš 8 hodín pokoj. Nepreletí komár, osa, mucha.....
  @zareaguj
 • alena45 - fotkaalena45 4. augusta 2013 o 20:05

  @sovka , už som o tom počula tuším od Jarmilky, ďakujem za ten názov.
  @zareaguj
 • používateľ nemá avatarradost 4. augusta 2013 o 21:15

 • používateľ nemá avatarrea1 5. augusta 2013 o 12:30

  Perseidy - u nás sa im hovorí Kuriatka. pred pár rokmi, tiež som prežívala akýsi annus horibilis, depresie vládli svetom a mojím životom som si raz večer vytiahla lehátko na trávnik pred panelákom, tam som sa vyložila a s rukami pod hlavou som sledovala padajúce hviezdy a želala som si a želala a želala ... až kým sa o mňa nepotkol sused, venčiaci psov. keď sme sa dohodli, že áno, síce mi šibe ale v rámci medzí a na nebi padajú zvjozdočky, po skonštatovaní "a kua, fakt, to som nevidel aspoň 30 rokov" išiel domov zahodiť psy, dovliekol si rozťahovaciu stoličku a sedeli sme tam na trávniku medzi domami a potichu kvákali do troch do rána. asi som si želala v správnu chvíľu, lebo rok horibilis skončil a už sa nevrátil. :-)
  @zareaguj
 • samanka - fotkasamanka 7. augusta 2013 o 09:19

  @danielas dobre, že si pripomenula, vždy na to zabudnem, v meste je to ťažšie pozorovateľné, ale mám úžasný zážitok spred vyše 20-tich rokov...bola som na chate v Radvani nad Dunajom a tam v noci nesvietilo pouličné osvetlenie....neskutočné divadlo.....aj som sa najprv zľakla, čo sú to za blesky z čistej oblohy?....:-))))
  @zareaguj
 • amelie - fotkaamelie 8. augusta 2013 o 23:52

  @sovka , ďakujem za radu ako na tie lietajúce a štípajúce potvory. Z manželom pozorujeme augustovú nočnú oblohu už od študentských čias (ak nemusíme byť práve v Bratislave) a tento rok sa neodvážime ani nos vystrčiť do záhrady, sused polieva záhradu so šermiarskou maskou, ďalší so včelárskou, no, horor..
  @zareaguj
 • amelie - fotkaamelie 9. augusta 2013 o 00:15

  no, neviem, či ešte budem vidieť dosť hviezd na oblohe, keď nerozoznám písmenká na klávesnici rovno pod nosom:-( "S", nie "Z"
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


TOPlist