Kuchárka z Kysáčskeho receptára

an3da - fotkaan3da 6. marca 2013 o 22:00

Práve som sa vrátila domov z prezentácie a pokrstenia nového receptára do ktorého väčšinu receptov dali ženy, členky Spolku kysáčskych žien ktoré v tomto roku oslavujú 10. výročie obnovenej činnosti. Dobrá časť receptov sa mohla na prezentácii aj konzumovať. Členky sú aktívne na rôznych podujatiach, ako v slovenskích tak aj v iních, čiže aj v srbskích dedinách či prostrediach. Kniha vyšla v rámci osláv 240 výročia príchodu Slovákov do Kysáča. Na tento rok sú zaplanované rôzne podujatia. Koncom júna je Zlatá Brána, dvadsiata po rade, je to detský folklorny festival. Oslavovať budú aj fudbalisti, rybári, hasiči, lovci...13. oktobra, je to deň oslobodenia Kysáča, bude Deň kysáčskej sármy - v organizácii Spolku kysáčskych žien. Srdečne Vás pozývam na naše oslavy, alebo ak Vás cesta zavedie - vitajte v Kysáči. Do Kysáča prišli Slováci z novohradskej, peštianskej, hontskej, liptovskej, nitrianskej, turčianskej, zvolenskej, bekešskej a báčkej stolice.
Komentáre k článku:
 • sovka62 - fotkasovka62 7. marca 2013 o 06:44

  Je naozaj obdivuhodné, ako si Slováci dokázali zachovať zvyky a jazyk po dlhých 240 rokov. A krásny jazyk, keď sa občas s niekým z nich stretnem, ich reč mi znie ako hudba, tu slovenčina akosi stvrdla, zangličtinela, iste aj vplyvom medií, kde nikto nedbá na jazykovú prípravu tých, ktorí sa objavujú na obrazovke. Ďťňľ sa už vytráca a o tom, že nevedia ani skloňovať škoda reči. Najnovšie počúvame, že už sa našiel kupca, hľadajú kupcu a mohla by som pokračovať. Potom sa aj na Vareche čudujeme gramatike.
  Ale to som odbočila, chcela som ti srdečne pogratulovať a zaželať, nech sa vám všetky akcie vydaria.
  @zareaguj
 • an3da - fotkaan3da 7. marca 2013 o 07:57

  Dˇakujem, môžete si pozrieť aj na stránke Facebooku 240 rokov Slovákov v Kysáči rôzne príspevky.
  @zareaguj
 • hubata - fotkahubata 7. marca 2013 o 18:28

  Aj mňa teší že v ďalekej cudzine žijú ľudia ktorým je milá slovenčina a vôbec Slováci. Tiež vám želám aby ste mali veľa návštevníkov a všetky akcie mali veľký úspech.
  @zareaguj
 • mojack - fotkamojack 8. marca 2013 o 15:32

  Pod Tatrami v Poprade som sa osobne stretla s hudobnou skupinkou ľudi práve z Kysáča...pekne hrali a spievali...prajem im všetko naj...
  @zareaguj
 • an3da - fotkaan3da 8. marca 2013 o 19:07

  DAKUJEM, @hubata , @mojack , @sovka62 , dúfame že všetko dobre dopadne...
  @zareaguj
 • sonulienka - fotkasonulienka 13. marca 2013 o 11:45

  @an3da srdečne blahoželám Kysačským ženám a veľmi ma teší ako si stále vážite svoju rodnú vlasť. Kiežby aj u nás a hlavne mladý ľudia si tak vážili naše krásne Slovensko.
  Držím palce aby všetky podujatia dobre dopadli.Škoda len, že je to tak ďaleko.
  @zareaguj
 • an3da - fotkaan3da 14. marca 2013 o 14:22

  Ano, @sonulienka , dˇalekoje a predstav si že tí naši predkovia išli pešo až sem... dˇakujem za dobré priania, hádam cestou facebooku uvidíte aspoň časť z osláv a aktivít.
  @zareaguj


Pridaj komentár k článku:
Táto funkcia je len pre prihlásených!

Pre pokračovanie sa prihláste svojou Varechovou prezývkou a svojim heslom:


alebo môžeš použiť:

Prihlásenie cez Facebook

Registrácia

Registrácia a používanie webu Varecha.sk je zadarmo.
Podmienky používania a ochrana osobných údajov


Inšpirácie z nových receptov
TOPlist