Zemiaky pečené nie každodenné

frezia68 - fotkafrezia68, 6. júla 2014
Zemiaky pečené nie každodenné
Foto: frezia68

Mala som zapnutú rúru,tak som pridala upiecť zemiaky.Dávnejšie som tu nenakukla a nemienila som pridať recept,ale na tanieri vyzerali tak lákavo.....možná inšpirujem alergikov na mlieko a výrobky z neho.

3
porcie
10 minút
príprava
50 minút
na 200 °C

Suroviny

3 ks
Plnka:
 alebo olej
50 g (strúhamý)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Zemiaky dobre umyjem (neočistím) a dám upiecť do rúry do mäkka tak,aby som po rozkrojení vydlabala lyžičkou striedku.Nechám okraj asi 1/2 cm a do vytvorenej "lodičky" budem dávať plnku.

 2. 2

  Plnku urobím zo striedky zemiakov,ktorú som postrúhala.Neuvádzam množstvá,každý si urobí podľa počtu stravníkov a zemiakov. Pridala som strúhaný syr,smotanu kokosovú,ghee,trocha soli (syr je slaný)pažítku,čili papričku a všetko som dobre vymiešala vidličkou.

  Zemiaky pečené nie každodenné - obrázok 2
 3. 3

  Zemiaky som naplnila a dala zapiecť do rúry asi na 10 minút.Pre skromných stačí aj na obed,alebo večeru.A pre náročnejších pridajte pečené kurča a budú chváliť,lebo takéto pečené zemiaky sú celkom sýte.Želám všetkým pekný zbytok nedele a dobrú chuť :-)))

  Zemiaky pečené nie každodenné - obrázok 3

Diskusia k receptu

24 komentárov k receptu
Milá @frezia68
No kukam, že dneška mame obidvojo bandurkovy dzeň. Tote Tvoje vypatraju bars dobre. S taku šmetanku som eščik nejedol. Ukladam do pisanky a vyskušam. Šumny večar.
@yogicek :aňi ňemušiš,taku šmetanku,kec ňemaš intoleranciu na kravske vyrobky :-) Pozerala som Wimbledon,prekrásny posledný zápas favoritov,chcela som Ti viac napísať k peknému receptu,ale nemala som čas.No Tvoj recept sa mi páči viac :-) a aj Tebe pekný večer!
nerobila som ich veľmi, veľmi dávno, ale viem,že sú výborné, či so syrom, alebo aj bryndzou som plnila, poprášiť slaninkou kto môže, chutné, jednoduché, chutné a tom to je
@frezia68 , milá moja... až na duši zahrialo to, že som Ti chýbala, dnes som tu ťukla po dlhšej dobe prvý komentár a hneď prišla reakcia, že tu nie som vítaná a nechýbala som... potešila si ma, je dobre vedieť, že nie sú všetky nite potrhané ;) Ďakujem ♥
@eviana :ale takú agresívnu poznámku som ešte u nikoho nevidela,to je kto ten necita?Lebo skôr autor tej poznámky tu nepatrí.Vieš,ja tu nie som pravidelne,ale som si všimla,že nepridávaš recepty,ani tie milé komentáre.Si nekonfliktný typ a z Tvojich komentárov vyžaruje prajnosť a dobrota,tak posudzujem aj @izabellu ,@rados ť......nemôžem všetkých vymenovať.Možná niekto závidí,obchádzaj závistlivých,neprajných,konfliktných....škoda si kaziť náladu a ver,že zato nestoja.Ak ich budeme ignorovať,nech varia doma,nie?

Pridaj komentár k receptu: