Zemiakový koláč bez vajec

haston - fotkahaston, 27. septembra 2010

Začal som praktizovať delenú stravu a takýto múčnik vyhovuje jej zásadám.

Suroviny

300 g
300 g
150 g
180 g
100 g
1 KL
2 PL
podľa uváženia
1/2 KL
3 PL
poleva:
150 g
5 PL
podľa uváženia

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky zložky (okrem lekváru a strúhanky) vymiesime spolu na doske a cesto rozdelíme na dve časti. Jednu časť vyvaľkanú na veľkosť plechu prenesieme na vymastený plech, potrieme lekvárom a posypeme preosiatou strúhankou. Prikryjeme druhou vyvaľkanou časťou cesta a upečieme v dostatočne horúcej rúre. Po vychladnutí natrieme polevou.

  2. 2

    Poleva: 5 lyžíc vody varíme za stáleho miešania s 150 g cukru po dobu 7 minút. Po odstavení z ohňa miešame až do zhustnutia. Môžeme ju prichutiť ovocnou šťavou či rumom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Haston koláč môže byť celkom fajn, ale myslím si, že určite nepatrí do kategórie delenej stravy. Ja som 2 roky mala delenú stravu - Rozlišovacia 90 dňová diéta a k tým zemiakom a múke určite nepatrí cukor, maslo, lekvár, rum, ovocná šťava. Zemiaky patria k škrobom, takže sa k nim hodí akurát tá múka, pretože podľa uvedenej knihy sa k jedlám zo škrobov môže zjesť aj kúsok chleba, alebo celozrnného pečiva a hlavne veľa zeleniny. Táto diéta bola bola celkom super, schudla som za 3 mesiace 12 kg :-)). Ak máš nasadenú delenú stravu kvôli zhodeniu nejakého toho kilečka navyše, tak ti držím palce :-))
Tie orechy idú tiež do cesta ? Ja by som nimi posypala lekvár miesto strúhanky.
Presne tak @evanaaa , myslela som na to iste - posypat lekvar orechami. Ja robim niekedy podobny kolac s kakaom, ten je tiez dobry.