Zemiakové nátierky "Zemiačky"

nonna - fotkanonna, 12. marca 2013

V týchto nátierkách som zredukovala množstvo tukov zemiakmi, a tak dosiahla ich väčšiu ľahkosť. Sú racionálnejšie. Navyše grule im dodali aj svojskejšiu chuť.

2
porcie
30 minút
príprava
30 minút
tepelná úprava

Suroviny

1. verzia:
1 ks
70 g
15 g
4 ČL
1 ks
1 ČL
2. verzia:
1 ks
70 g
30 g
1,5 PL
2 ks
podľa chuti

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    1.verzia: Zemiak uvaríme v šupe domäkka. Syr nastrúhame, pridáme maslo, jogurt, roztlačený, ošúpaný zemiak. Dobre vymiešame. Nakoniec vmiešame na kolieska nakrájanú cibuľku, kôpor a opatrne osolíme. Dobrá je aj po dvoch-troch dňoch odstátia v chlade.

  2. 2

    2.verzia: Zemiak uvaríme v šupe. Ošúpeme. Zmiešame ho dobre s bryndzou, maslom, biozákvasom. Nakoniec vmiešame nastrúhanú reďkovku, posekanú pažítku a trošku soli. Tiež môžeme nechať vyzrieť v chlade.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Lakave velmi. Co mozem dat namiesto biozakvasu? Ten asi v Kanade nekupim.
Podobné nátierky robím aj ja. Páči sa mi na tom, že to môžem dotvoriť alebo dochutiť čímkoľvek, podľa chuti, či nálady, ako napríklad kečup, horčica, mletá paprika, vajce na tvrdo, nátierkový syr, horčica, chren, smotanu, cesnak....Zemiakové nátierky nie sú ťažké a ani veľmi kalorické.
@martinat - dík za ohodnotenie! Tak v Kanade nemáte také dobré a zdravé ako biozákvas????? To som prekvapená. Šupni tam kefír alebo si doma nechaj sadnúť mlieko. Veľa jarných pozdravom do Kanady!