Zemiaková terina

matus113 - fotkamatus113, 11. marca 2013
Zemiaková terina
Foto: matus113

Prekladané zemiaky na iný spôsob.

5
porcií
60 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

100 g
100 g
300 g
100 g
3 ks
100 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Rozšľaháme 3 celé vajcia, pridáme 100 g postrúhaného syra, 1 dcl smotany, petržlenovú vňať, osolíme a okoreníme. Zmes zamiešame.

  2. 2

    Formu srnčieho chrbta vymastíme olejom a anglickou slaninou si vyložíme celé dno formy. Zemiaky pokrájame na kolieska a šunku pokrájame na drobné kocky.

  3. 3

    Prvou vrstvou do formy sú zemiaky, osolíme, zalejeme pripravenou zmesou a pridáme časť pokrájanej šunky. Pri druhej vrstve postupujeme rovnako. Na vrch naukladáme ešte zemiaky a zalejeme zvyšnou zmesou. Dáme piecť do trúby na 180 stupňov na 30 minút.

Diskusia k receptu

42 komentárov k receptu
Vymazať
Práve som chcela spomenúť, ža sa chystám robiť francúzso-slovenské zemiaky-:) a tento recept, aj keď je to niečo iné, použijem a skombinujem, vlastne, len tam pridám zo dve ingrediencie. Ale aj takto pridaný sa mi páči, pouvažujem.....
Vymazať
Priznám sa že sa mi najprv nechcelo kliknúť na recept, že ho tu prezentuje nejaký kuchár z interhotela, zmiatla ma tá "terina". Ale teraz nebanujem: je to @Mat ús113 recept a jeho šikovnej žienky z Trenčína, je so slovenskými surovinami a veľmi pekný. Aj oči sa najedia a aj môj hubatý jazyk si príde na svoje.

Pridaj komentár k receptu: