Zdravé brownies bez múky

cordis - fotkacordis, 10. septembra 2014
Zdravé brownies bez múky
Foto: cordis

Proste zdravý, nízko-kalorický čokoládový koláč plný vlákniny a zdravých tukov, ktorý si pokojne vychutnávajte bez akýchkoľvek výčitiek. :)

5
porcií
10 minút
príprava
45 minút
na 200 °C

Suroviny

425 ml
2 ks
1/2 šálky
3 PL
3 PL
1 ČL
1 ČL
1/8 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Rúru som si predhriala na 200 stupňov. V malej miske som si zmiešala práškové kakao, prášok do pečiva, mletú škoricu a štipku soli. Vedľa vo väčšej mise som si ponorným mixérom spolu vyšľahala vajcia, kokosový olej a cukor, dokiaľ zmes nebola nadýchaná. Následne som pridala fazule (ak použijete fazule v plechovke nezabudnite ich dobre prepláchnuť) a mixovala znova do hladkej konzistencie. Nakoniec som kakaovú zmes drevenou varechou vmiešala do mokrej zmesi.

  2. 2

    Zmes som vyliala do tortovej formy vymazanej kokosovým olejom (pokojne zmes vylejte aj do menšieho a hlbšieho plechu) a piekla 40-50 minút.

Diskusia k receptu

18 komentárov k receptu
Môj bol trošku suchý, inak úžasný. Nevedeli by ste mi v tom poradiť? Robila som z čerstvej uvarenej fazule, miesto kokosového oleja som dávala marhuľový. Máme len ponorný ručný mixér, takže to možno nedokázal rozmixovať na takú hladkú lepivú hmotu, mohlo to byť tým?

Pridaj komentár k receptu: