Zázračný nápoj fotorecept

tatranka - fotkatatranka, 28. septembra 2013
Zázračný nápoj (fotorecept)
Foto: tatranka

Pod týmto názvom som dostala e-mail od priateľky.Recept sľuboval vylepšenie zdravia.Všetky ingrediencie som mala doma,tak som si ho veru vyskúšala. No je už dávno známe,čo je zdravé,nie je veľmi chutné,alebo priam nechutné! Recept som si trochu prispôsobila,aby som to zdravie do seba dostala. A teraz ho už pijem pravideľne.Je chutný a aj dobrý.

6
porcií
15 minút
príprava

Suroviny

1 ks
2 ks
1 ks
1 ČL
2 ČL
1,5 dcl (alebo voda)
1 dcl (doliať do zmesy)

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Potrebujeme mrkvu,cviklu,jablko,prevarenú alebo odstátu vodu.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Zeleninu a jablko ošúpeme,vyberieme jadrovník.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Nakrájame na kocky./ Všetko je v surovom stave! /

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vložíme do mixéra a zalejeme 1,5 dcl vody,alebo minerálky.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Rozmixujeme.Získame kašovitú zmes.Tú udržujeme v chlade,aby nám neprekysla.Je to asi na 6 x 2dcl porcii.Pretože cvikla má zemitú vôňu aj chuť,nie každý ju znáša. Preto tá zmena,ktorú som si sama nachutila.Do dvojdecového pohára dáme deci namixovanej zmesi,zakapneme lyžicou citŕonu. Do 1 dl odstátej vody alebo minerálky dáme 2 kl medu.To zamiešame s cviklovou zmesou. Takto premiešané pijeme vždy pred jedlom na lačno.Ja to pijem ráno a potom asi dve hodinky po večery. Osvedčilo sa.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Pripravený pohár večer.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  A tu celý postup. Možno že prídete na chuť tomuto drinku,keď si pomyslíte,že niečo robíte pre svoje zdravie. Držím vám palec.

  Zázračný nápoj (fotorecept) - obrázok 7

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Ďakujem.Ja práve okrem rannej odstátej čistej vody s citrónom som si nikdy nič pre zdravie nerobila.A teraz,asi tým že stárnem a tá sviečočka sa skracuje,uvedomila som si,že aspoň trochu pomôcť tomu organizmu.
Myslím,že som urobila veľmi dobre!....
1x cita
Fajn Martuška, ja sa chystám už týždeň si ho spraviť.... skúsim takto podobne tvojemu. Krásne.... Ešte som premýšľala... či by sa nedal zavariť ako rajčinová šťava... hm?
Tak zavarit sa da, ale strati tu zazracnu precistovaciu silu, dokonca takyto napoj je najlepsi vzdy cerstvy a naozaj je velmi dobry najma na precistenie pecene. Inak ak vam prestane napoj z repy chutit, uz ho nepite, vravi sa, ze uz nie je potrebny.