Vyprážané platano banány fotorecept

methi - fotkamethi, 8. augusta 2016
Vyprážané platano banány (fotorecept)
Foto: methi

Toto jedlo ma naucila svagrina, manzelova sestra. V urcite dni sa u nich doma neje maso, a tak ked maju chut na nieco podobne Zobraziť celý popisToto jedlo ma naucila svagrina, manzelova sestra. V urcite dni sa u nich doma neje maso, a tak ked maju chut na nieco podobne vyprazanym rybam, ake sa u nich robievaju, pripravia tieto banany. Povodny recept je len o obalovani v krupici, ale ja som ho troska vylepsila a krupicu som zmiesala s mletymi mandlami.

Postup

  1. 1

    Banany okrajame, nakrajame na asi 2mm hrube platky a tie ponorime do vody. Nechame macat 15 minut. Potom platky vyberieme, nechame odkvapkat a dame do misky. Pridame sol, korenie a dobre prstami premiesame, aby sa sol a korenie dostalo na kazdy kusok. Znova nechame 15 minut odlezat.

    V panvici si zohrejeme trocha oleja. Len tolko, aby pokryl dno. Ked je olej horuci, ohen trocha zmiernime. V miske zmiesame mlete mandle a krupicu. Platky bananu postupne v tejto zmesi obalime a vlozime na horuci olej. Oprazime dohnedkava z oboch stran.

    Vyprážané platano banány (fotorecept) - obrázok 1
  2. 2

    Mozeme podavat s nejakym dipom, raitou, chutney alebo aj do bagety spolu s nejakou cerstvou zeleninou a dressingom.

Diskusia k receptu

marika9
A čo sú tie platano banány, čím sa líšia od tých, čo kúpim v obchode u nás?
katka78
Priatelia, u nás tieto banány vídam v Kauflande, nie vždy, ale celkom často. Miška, ty už vieš, že recept sa mi páči, príležitostne vyskúšam.
1x methi