VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy

wildrane - fotkawildrane, 17. januára 2011
VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy
Foto: wildrane

Tento receptík mám od kolegyne, len neviem od ktorej. Už som ho veľa ráz robila a je naozaj výborný. Vyzerá zložito, ale je to Zobraziť celý popisTento receptík mám od kolegyne, len neviem od ktorej. Už som ho veľa ráz robila a je naozaj výborný. Vyzerá zložito, ale je to šups-šups.

Suroviny

6
12 PL
300 g
3 PL
300 g
1 ks
1 1/2 PL
1 1/2 dcl
1 1/2 dcl
1 dcl
500 ml
1 1/2
1 ks
Postup

 1. 1

  SVETLÉ CESTO 3 žĺtky, 6 PL horúcej vody, 15 dg práškový cukor Dobre vymiešať do penista a potom pridať 15 dg polohrubá múka , ½ balíčka prášok do pečiva, z 3 bielkov tuhý sneh Dobre premiešať a vyliať na vymastený a múkou vysypaný plech. Dáme do vyhriatej rúry a upečieme.

  VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy - obrázok 1
 2. 2

  TMAVÉ CESTO 3 žĺtky, 6 PL horúcej vody , 15 dg práškový cukor Dobre vymiešať do penista a potom pridať 15 dg polohrubá múka, ½ balíčka prášok do pečiva , z 3 bielkov tuhý sneh, 1 ½ PL kakao Dobre premiešať a vyliať na vymastený a múkou vysypaný plech. Dáme do vyhriatej rúry a upečieme. Po upečení vyklopíme tmavé cesto na dosku.

  VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy - obrázok 2
 3. 3

  SIRUP 1 ½ dcl rum, 1 ½ dcl sirup (alebo šťava z marhuľového kompótu), 1 dcl voda Nechať prevariť a hotový sirup vyliať na plech, v ktorom sme piekli tmavé cesto (plech neumývať). Sirup nechať vychladiť a potom do neho položíme tmavé cesto. Vrch tmavého cesta dobre potrieme marhuľovým lekvárom, prikryjeme svetlým cestom a rukou dobre pritlačíme. Takto spojené cestá vyklopíme na dosku tak, aby svetlé cesto bolo dole. A prichádza čas na plnku!

  VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy - obrázok 3
 4. 4

  Plnka ½ litra mlieka + 3 PL kryštálového cukru. Dáme prevariť spolu s kryštálovým cukrom 2 dcl mlieka + 1 ½ pudingového prášku ZLATÝ KLAS rozmiešame a vlejeme do prevareného mlieka a uvaríme na polotuhú masu. Puding necháme dobre vychladnúť (občas ho premiešame). Medzitým si vymiešame elektrickým šľahačom tuk - 250 g HERA a až je puding vychladnutý, tak to spolu vyšľaháme. Hotovú plnku natrieme na tmavé cesto. Na vrch plnky môžeme dať čokoládovú polevu, alebo: - po celej dĺžke koláča urobíme po plnke vidličkou vlnky. Z kancelárskeho papiera si urobíme pásiky asi tak 1,5 cm široké a uložíme ich na plnku (pásik – plnková medzera, pásik – medzera). Celý koláč na husto posypeme cez sitko kakaom, opatrne odstránime papierové pásiky a výtvor je hotový. PRAJEM VÁM DOBRÚ CHUŤ !

  VÝBORNÝ KOLÁČ z traumy - obrázok 4

Diskusia k receptu

dorisa
Prečo sa receptík volá....z traumy??? či ty máš traumu, spomenúť si, že od ktorej kolegyne. Zaujímavý recept. Škoda, že kukuč nie je na výsledok.
wildrane
lebo robím na traume a mám ho odtiaľ, keď budem robiť foto podohadzujem :D
tonicka53
už mám rcp na koláčik vytlačený, dúfam, že nebudem mať z neho "traumu":-) keď ho budem piecť.
vďaka za inšpiráciu
1ariana
Hm, tento koláč ma veľmi zaujal, asi ho upečiem k nedeli. Ďakujem...vyzerá, že je veľmi, veľmi dobrý.
frona
ja som tiež rozmýšľala, že prečo z traumy....pozerám na suroviny a žiadna trauma tam nie je...hahahahaha.....takže som si myslela, že si mala takú traumu, že si upiekla tento koláč a trauma bola fuč....ale už viem, že prečo z traumy. Vysvetlila si to.... :)))))
emica
paradny zase sa pochvalim cudzim perim sikulka
ursula4
Práve sme ho ochutnali,je výborný.Som rada že mám o jeden recept na výborný a rýchly koláčik v mojej KK.
3sandra3
ako to , že som si ho všimla až dnes a to som na vareche skoro každý deň,,,koláčik vyzerá byť super... upečiem ,,,dávam si do kk
hanuska
koláč som už piekla, je ozaj výborný celej rodine chutil
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia