Vianočný perník

jamalinka - bez fotkyjamalinka, Trnava, 28. novembra 2011

recept mám od mojej dlhoročnej kolegyne a priateľky, robím ho už viac rokov a je tiež výborný a hlavne dlho vydrží, teda môže sa piecť už teraz.

Suroviny

0,60 kg
3 ks
0,25 kg
4 polievkove lyžice
0,10 kg
1 ks
1 kávová lyžička
trošku
4-5 ks potlčený
1 ks na potretie
0,50 kg -hustý
0,50 kg
0,60 - 0,8o kg

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Všetky potraviny spracujeme na doske na hladké cesto, necháme odležať minimálne aspoň 3 hodiny. Rodelíme na 3 rovnaké diely, každý diel zvlášť rozvaľkáme a každý zvlášť potrieme (môžeme dávky zvýšiť) na hrubo lekvárom, posypeme dobre na husto hrozienkami, celými orechami (nepomletými) a zvinieme tak, aby nebol vzduchoprázdny priestor, dobre popritláčame, dáme na vymastený plech potrieme rozšľahaným vajíčkom. Pečieme asi 45 minút vo vyhriatej rúre. Po vytiahnutí potrieme ešte raz vajíčkom. Vychladnutý zabalíme do alobalu a krájame podľa potreby. On má trošku tak chuť toho pravého perníka čo bol voľakedy dostať kúpiť a dal sa strúhať.

Recept je zaradený do kategórií:
Múčne jedlá, Slovenská kuchyňa, Dezerty, Na sladko, Koláče, Pečené

Diskusia k receptu

sovka62
Už tu je a neviem, či nie viac razy, ale dobre, že si pripomenula. Aj ja ho robievam, je výborný, dá sa nakrájať úplne na tenučké plátky, takže aj veľmi dobre vyzerá.
vierik
Ak dobre rozumiem,ono sú to vlastne roládky,rozumiem dobre?
jamalinka
áno, treba zrolovať tak ako napr. závin - koláč orechový, makový alebo štrúdľu, len pri stáčaní nenechávať vzduchové medzery, prajem, aby sa Vám, ale aj nám všetkým pri pečení aj nových koláčov darilo a mali sme radosť apôžitok z pečenia.