Tvarohový pohár s Nutellou

marcelle - fotkamarcelle, 21. februára 2014
Tvarohový pohár s Nutellou
Foto: marcelle
5
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

500 g
125 g
125 ml
1 ks
4 ČL
60 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Želatínu nasypeme do pohára a zalejeme 60 ml studenej kompótovej šťavy. Necháme napučať.

  2. 2

    Napučanú želatínu rozpustíme vo vodnom kúpeli. Pozor, teplota želatíny nesmie presiahnuť 60 °C. Tvaroh vymiešame s mliekom, nutellou, vanilkovým cukrom. Odoberieme 2 polievkové lyžice, pridáme do rozpustenej želatíny, vložíme do vodného kúpeľa a pri slabom plameni miešame, kým sa všetko pekne nespojí. Keď máme želatínu s tvarohom spojenú, vlejeme ju za stáleho miešania do tvarohovej hmoty. Odložíme do chladničky trochu stuhnúť.

  3. 3

    Do pohárov vrstvíme v nasledovnom poradí: Tvaroh, nalámané piškóty /pokropíme ich kompótovou šťavou/, tvaroh, scedené kompótové ovocie, zalejeme asi jednou lyžičkou šťavy, opäť tvaroh, navrch kompótové ovocie a 1 ČL šťavy. Môžeme ozdobiť vyšľahanou šľahačkou. Z tejto dávky vyjde cca 5 dvojdecových pohárov + 1 menší.

Recept je zaradený do kategórií:
Bezmäsité jedlá, Dezerty, Na sladko, Krémy, Studené pokrmy, Jedlá pre deti

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@marcelle , paráda, veľmi sa mi páči táto maškrtka... môžem prísť k Tebe na koštovku? :))) u mňa na plné hviezdy :) 5* aj KK, isto skúsime, nutelu môžeme v každom skupenstve, veď vieš :) tlieskam :)
evi, ďakujem za pochvalu. Dúfam, že niekedy vyskúšaš.
Samozrejme príď, odložím Ti :)
už som dávno nemala také pohárové lakocinky, ale keď príde dcérka, urobím, aj keď nemám dobré skúsenosti so želatínou, vždy sa mi po pridaní do studeného tvarohu spravia žuvačkové hrudky :)