Tvarohový pohár s Nutellou

marcelle - fotkamarcelle, 21. februára 2014
Tvarohový pohár s Nutellou
Foto: marcelle
5
porcií
45 minút
príprava

Suroviny

500 g
125 g
125 ml
1 ks
4 ČL
60 ml

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Želatínu nasypeme do pohára a zalejeme 60 ml studenej kompótovej šťavy. Necháme napučať.

  2. 2

    Napučanú želatínu rozpustíme vo vodnom kúpeli. Pozor, teplota želatíny nesmie presiahnuť 60 °C. Tvaroh vymiešame s mliekom, nutellou, vanilkovým cukrom. Odoberieme 2 polievkové lyžice, pridáme do rozpustenej želatíny, vložíme do vodného kúpeľa a pri slabom plameni miešame, kým sa všetko pekne nespojí. Keď máme želatínu s tvarohom spojenú, vlejeme ju za stáleho miešania do tvarohovej hmoty. Odložíme do chladničky trochu stuhnúť.

  3. 3

    Do pohárov vrstvíme v nasledovnom poradí: Tvaroh, nalámané piškóty /pokropíme ich kompótovou šťavou/, tvaroh, scedené kompótové ovocie, zalejeme asi jednou lyžičkou šťavy, opäť tvaroh, navrch kompótové ovocie a 1 ČL šťavy. Môžeme ozdobiť vyšľahanou šľahačkou. Z tejto dávky vyjde cca 5 dvojdecových pohárov + 1 menší.

Diskusia k receptu

13 komentárov k receptu
@marcelle , paráda, veľmi sa mi páči táto maškrtka... môžem prísť k Tebe na koštovku? :))) u mňa na plné hviezdy :) 5* aj KK, isto skúsime, nutelu môžeme v každom skupenstve, veď vieš :) tlieskam :)
už som dávno nemala také pohárové lakocinky, ale keď príde dcérka, urobím, aj keď nemám dobré skúsenosti so želatínou, vždy sa mi po pridaní do studeného tvarohu spravia žuvačkové hrudky :)
Ďievčatá, ďakujem Vám za komentáre.
@medulienka122 , keď rozpúšťaš želatínu, musí byť úplne hladká,
nesmie mať ani jednu hrudku. Takisto, po pridaní tvarohu s nutellou,
až keď je to dokonale spojené, vtedy opatrne liať do tvarohovej hmoty. Ten posledný krok chce trochu cviku, prípadne niekoho na pomoc. Vyskúšaj, možno sa Ti vydarí.
ja osobne by som tam tu zelatinu ani nedavala, stuhne to aj bez nej a koniec koncov je to v pohari, takze to nepotrebuje drzat svoj tvar :) alebo ma ta zelatina iny zmysel v tomto recepte?
Jaj, takto si zamaškrtiť! Len treba aj vysoký pohár na vrstvenie. Mala by som si spraviť, ale menšie dávky pre mňa. A želatína, neviem či každá, je dobrá na kĺby. Kto sa jej obáva, môže použiť aj tú za studena, myslím, že je jednoduchšia jej príprava.

Pridaj komentár k receptu: