Tvarohový koláč
Tvarohový koláč

Tvarohový koláč s vrkočom fotorecept

ancicka - fotkaancicka, 24. apríla 2017
Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept)
Foto: ancicka

Fajný voňavý mäkučký koláč.

30 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

800 g
4 dl
3 PL
1 čl
1/2 kocky
1 ks
2 ks
50 g
1 ks
Plnka:
700 g
hrsť
1 ks
podľa chutí
2 PL
2 ks
1 čl

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Z uvedených surovín na kysnuté cesto si klasickým spôsobom pripravíme - vymiesime cesto. Ja na prípravu využívam pekárničku.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Medzi tým si pripravíme plnku.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Po vykysnutí cesto vyložíme na dosku, prehnetieme a rozdelíme na 4 časti.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Dve časti cesta vynaľkáme na obdlžníky tak, aby cestá vošli na klasický veľky plech do rúry. Cestá uložíme na vymastený plech, plnku rozdelíme na obe.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  A druhú časť cesta vyvaľkáme v tej veľkosti, ako je spodné cesto, stred narežeme

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  a pletieme (viď. obr.).

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  Uložíme na cesto s plnkou a zo spodu pekne cesto ohneme a vytvarujeme. Pred pečením potrieme rozšľahaným žĺtkom.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Upečieme pekne do zlatista.

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 8
 9. 9

  Dobrú chuť!

  Tvarohový koláč s vrkočom (fotorecept) - obrázok 9

Diskusia k receptu

35 komentárov k receptu
S tým vrkočom to krásne vyzerá , a tá vôňa ide až k nám milá @Ancicka . Takto večer a ja mám chuť na takéto tvoje dobroty . Zvyknem naposledy jesť o 18.00 hodine a teraz by som si veruže dala juj, aké je to krásne sa na také niečo pozrieť . Perfektná práca.
@Jujoska (25.4.2017 10:34)

áno, áno, presne. ja som nad tým toľko dumala a došlo mi. v spánku, zobudila som sa na to, že "heuréka, takto to je", o trištvrte na dve v noci :-) strašne ma láka, to vyskúšať. jeden makový a jeden tvarohový. nádherné sú, ako maľované
Dakujem Vám dievčatá za pripomienky,nieje to nič náročné.Na obr.č.6 jr to tam pekne vidno.Vždy zo spodu pretiahnuť cez slučku,presne ako znázornila @ Jujoska dnes 10:32.
Pozdravujem a určite sa ti @ Mata3636 dnes 11:29,vydarí.
@Ancicka (25.4.2017 12:03)
Hm, moje navigace na pletení /nejen těsta/ je buď nulová a nebo mi zapomněli aktivovat přístupové kódy nahoře i v packách. Jen když na ten nákres pohlédnu, zavařují se mi všechny elektrické obvody. Kdo umí, ten umí! Tiše závidím. No nech, nevadí, umím jiné věci.
Pečená krása, aj na vzhľad a aj na chuť! Dlhšie som "čumela " na to zapletanie a divila sa, odkiaľ sa nabral ten vrkoč, keď v predošlom obrázku nevidím žiadny "chvost", ktorý by súžil na to zapletenie a potom som to uvidela: Je to niečo, ako keď sa štrikuje ( či háčkuje?) jedno očko sa prevlečie cez druhé, najlepšie je to vidieť na obr. č. 7......ale aj to je umenie!
Tiež som "dúmala" , ako sa to pletie. A dnes som to pochopila. Je to, ako "chytanie" očka na pletenine s háčikom. Len nie z dola hore, ale opačne. Určite vyskúšam. Ďakujem Ančička za novú inšpiráciu.
Prišla mi na návštevu maminka a priniesla tvaroh aj dve veľké jablká, reku upečme niečo. To pletenie mi nedalo pokoj, tak som mame navrhla tvoj koláč, @ancicka. Cesto som vyvaľkala na tenko, preto nevynikne ten vrkoč, ale my máme radi tenké cesto a veľa plnky. Aj som mala obavy, ako to popletiem a hlavne ako preložím na plech, no mamka držala silno palce a podarilo sa.


@Kukulienka71 (27.4.2017 14:45)

Vyšiel Vám na 1*...vyzerá božsky vcelku a aj v reze...šikovnica :-) A ak sa môžem opýtať,do tej plnky ste dávali toľko tvarohu ako je opísané v recepte alebo ste si množstvo upravili? Ďakujem vopred za odpoveď :-)
včera som piekla, jeden s tvarohom a druhý s makom, zapletanie sa mi podarilo aj keď som urobila koláč užšší a dlhší a hlavne, nikde nepraskol, už pečiem iba takto, @Ancicka ďakujem za recept a inšpiráciu;

Pridaj komentár k receptu: