Tvarohové knedličky so slivkami fotorecept

Štefan Benďák
šéfkuchár hotela Mikado v Nitre, 12. júna 2014
Tvarohové knedličky so slivkami (fotorecept)
Foto: Ľuboš Pilc

Vareškov tip: Knedličky môžeme podľa sezóny plniť aj iným druhom ovocia, v tomto období sú skvelé jahody, neskôr napríklad marhule. Posypať ich môžeme aj Zobraziť celý popis Vareškov tip: Knedličky môžeme podľa sezóny plniť aj iným druhom ovocia, v tomto období sú skvelé jahody, neskôr napríklad marhule. Posypať ich môžeme aj mletým makom s cukrom alebo tvarohom.

4
porcie
20 minút
príprava
8 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g
250 g
2 ks
 štipka
400 g
200 g
160 g
80 g
120 g

Postup

  1. 1


    Z tvarohu, vajíčok, múky a soli vypracujeme cesto. Rozdelíme ho na 60–gramové kúsky, ktoré naplníme slivkami a vytvarujeme hladké knedličky.

  2. 2


    Knedličky varíme vo vriacej vode približne osem minút. Zvyšné slivky krátko povaríme s cukrom na kompót.

  3. 3


    Strúhanku opražíme na suchej panvici. Knedličky servírujeme posypané strúhankou a práškovým cukrom. Dozdobíme kompótom a kyslou smotanou.

Diskusia k receptu

rea1
recept som si prečítala v piatkovej prílohe pravdy a tak akosi sa mi pozdal, hoci mám aj "vlastné" tvarohové cesto. vyskúšala som hneď v sobotu, naplnila som časť jahodami, pre vnuka, ktorý sa z jahôd ešte vyhadzuje višňami, časť som posypala piškótovými prézlami opraženými na masle, časť makom. môžem každému vrelo odporučiť, príprava je jednoduchá, rýchla a guľky veľmi chutné. do cesta som z vlastnej iniciatívy pridala 2 vanilkové cukry.
v rámci vylepšovania chcem v najbližšej dobe skúsiť tieto knedličky na slano, teda neplniť ničím, len vyvarené poliať kyslou smotanou, posypať tvarohom alebo bryndzou a niečím zeleným. asi kôprom. uvidíme.
brambora
@kukulienka mne sa z tych rukavic hned chlpky na rukach zjezili... :) brrr. neznasam taketo gumkace a ten zvuk pri navliekani. :D hned ma trase zima.
kukulienka71
Chválim, že si ich vôbec navliekol p. kuchár. Keď pozrieš videá na youtube, kde cukrári varia pečú, tiež tam má veľa z nich navlečené rukavice, možno mal nejak poranenú ruku, už sa nepamätám, či je to predpis, na nóbl miestach určite. Modré sú čudné, a ja si ich tiež nerada navliekam(preto moje ruky vyzerajú po niektorých prácach tak, ako by nemali :-(
chutimi
Toto musi byt fajn. Tuto restiku odporucam aj pre servis a vinnu kartu. Nikdy som tam nic zle nejedol, no pripravte sa na vyssi ucet ;)

Zaujímavé video z archívu TV Varecha