Tvarohová torta a la Dots fotorecept

maartinaMaartina, 38 ročná žena, Nové Zámky, 26. septembra 2011 0:03
Ďalšie jej recepty »

Tvarohová torta a la Dots (fotorecept)Foto: maartina

...naša božskáá meninová tortička :) Recept pochádza z tohto blogu (http://kingablogger.blogspot.com/2010/11/dots-torta-turo-rudi-torta.html), už dlhšie som ho mala uložený a keďže som nechcela žiadnu s maslovým krémom a nemala čas na zdĺhavú prípravu, toto bola tá najlepšia voľba.

12-15 min
na 175 °C

Suroviny

Postup prípravy

 1. 1

  Príprava cesta: Vajíčka dôkladne vymiešame s kryštálovým cukrom do hustej peny a postupne pridáme preosiatu múku s práškom do peč. a kakaovým práškom.

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Cesto vylejeme do pripravej formy (tá moja má priemer 23cm), vymazala som ju tukom a vysypala múkou. Pečieme pri 175° asi 12min. Po upečení necháme úplne vychladnúť... boky formy som dala dolu, umyla a nasadila späť.

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  A ide sa na plnku: Vymiešame tvaroh s práškovým cukrom, kyslou smotanou, kôrou a šťavou z citróna ...na rozdiel od autorky spomínaného blogu ja som použila dužinu (kaviár) z vanilkového struku a ešte aj vanilkovú esenciu.

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Pripravíme si želatínu, ja som použila agar agar (1čl som rozmiešala asi v 100ml teplej vody) a pridala do krému. Na záver jemne vmiešame do tuha vyšľahanú šľahačku ...a krém máme hotový.

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Krém vylejeme do čistej tortovej formy na upečený kakaový korpus a necháme cez noc vychladnúť. Potom už iba posypeme kakaovým práškom a môžeme si pochutnávať. Ten šťavnatý korpus s osviežujúcim tvarohovo-citrónovým krémom je jednoducho dokonalý chuťový zážitok ... :)

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Aj preto nemám foto celej tortičky, už len posledný kúsok som si ukradla na fotenie ...a potom sme sa s dcérkou do neho pustili :)

  Tvarohová torta a la Dots (fotorecept) - obrázok 6
Recept je zaradený do tagov:


TOPlist