Tres Lechces (mliečny koláč)

majculatko - bez fotkymajculatko, 24. októbra 2013

Veľmi lahodný a rýchly koláč u nás v rodine veľmi obľúbený. Odporúčam ho každému vyskúšať. Koláč odporúčam piecť vo vyššej nádobe alebo plechu inak koláč bude až moc mokrý. Tento koláč je dosť sladký preto do polevy nemusíte vyliať celé sladené salko ale vyliať len toľko pokiaľ nieje poleva pre vás moc sladká.

15 minút
príprava
15-25 minút
na 175 °C

Suroviny

Cesto:
1 1/2 hrnčekov
1 balenie
1/8
1 hrnček
5
1 ČL
Poleva:
2 hrnčeky
1 konzerva
1 konzerva
Plnka:

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Múku preosejeme s práškovým cukrom. Maslo s cukrom vymiešame a pridáme 5 vajíčiek a esenciu. Postupne primiešavame múku s práškom do pečiva. Cesto vylejeme do vymasteného a múkou vysypaného plechu a necháme piecť v trúbe pri 175°C.

  2. 2

    Po upečení necháme koláč vychladnúť. Medzi tým si zmiešame plnotučné mlieko so sladeným a nesladeným kondenzovaným mliekom. Vychladnúté cesto popicháme vidličkou a polejeme ho mliekom. Na koláč natrieme vyšlahanú šlahačku a posypeme ho kakaom. Skladujeme ho v chladničke.

Diskusia k receptu

evanaaa
@majculatko , asi to bude dobrý koláč, len si oprav v bode 1) - múku preosejeme s práškom do pečiva.....trochu ma ten práškový cukor zmiatol, lebo som tam taký nevidela a ešte bolo treba aj maslo s cukrom vymiešať, tak mi to nepasovalo, kým som na chybu neprišla. Ale ochutnala by som, iste je z tých mliek šťavnatý a sladké mám rada.
paploska
pri tomto koláči by som sa už zamyslela, čo asi spôsobí v organizme??? naozaj veeeeľa ťažkých kalórií.