Tmavé žemle (na sedliacke fondue)

sovka62 - fotkasovka62, 26. apríla 2010

Janadelfi ma požiadala o recept na tmavé žemle, ktoré pekávam, keď robím sedliacke fondue. Pôvodne som ho aj ja robila do guľatého chleba, ale viac sa páči dať každému jednu žemľu s jeho porciou. (Obrázok doplním, keď ich budem najbližšie piecť).

6-8
porcií
180 minút
príprava
30 minút
na 180 °C

Suroviny

600 g
200 g
100 g
10 g
3 KL
1 KL
600 ml
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ak Vám stačí polovičné množstvo, môžte na miesenie a kysnutie využiť domácu pekáreň. Toto množstvo sa však do nej nezmestí. Všetky suché prísady zmiešame. (Používam droždie Saf-instant, to sú 10g balíčky, bielomodré, s obrázkom lastovičky a jeden stačí na 1 kg múky. Ak použijete Dr.Oetker, treba použiť dva balíčky droždia, ten je len na pol kilo.) Pridáme vodu, zamiesime a necháme kysnúť dvadsať minút. Znovu premiesime, necháme kysnúť asi trištvrte hodiny.

  2. 2

    Cesto vyberieme na dosku a dobre rukami postláčame (ubijeme), aby zmenšilo objem. Vložíme späť do misy a necháme kysnúť ešte hodinu.

  3. 3

    Vyberieme na dosku, rozdelíme na šesť až osem častí, podľa toho, aké veľké žemle chceme. Vytvarujeme žemle, uložíme na plechy vyložené papierom na pečenie a necháme kysnúť dvadsať minút-pol hodinu. Rúru predhrejeme na 180 stupňov a skôr ako ju zapneme, vložíme na dno malú nerezovú misku s vodou. Žemle pečieme približne pol hodiny. Ak sa nám zdajú upečené, jednu vyberieme, hánkou poklepeme na jej dno. Ak sa ozýva dutý zvuk, žemle sú hotové.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
veľmi pekne ďakujem za recept aj ja, i keď nie je foto, viem si ich predstaviť a cítim už aj ich vôňu :-))), môžem použiť aj hl. múku 00 a pridať "otruby"?
Môžeš, budú len trošku svetlejšie. Môžeš pridať aj otruby, ja občas dávam aj pšeničné klíčky, alebo slnečnicu, ľan.....