Tiramisu guličky

soniatko - fotkasoniatko, 25. marca 2016
Tiramisu guličky
Foto: soniatko

Tento recept som našla v starom vydaní časopisu. Zaujal ma a musím skonštatovať, že je vydarený.

30 minút
príprava

Suroviny

350 g
250 g
2 bal.
4 PL
4 PL
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Keksíky pomelieme. Zmiešame s ostatnými surovinami okrem kakaa. Hmotu dáme cca na pol. hodinu do chladu, aby sa s ňou lepšie pracovalo. Tvarujeme guličky, ktoré obaľujeme v kakau.

Diskusia k receptu

9 komentárov k receptu
Bez toho amareta? asi by to nešlo...alebo- nedá sa čímsi nahradiť...nemám v pláne pre pol. lyžku Amareto kupovať... poradíte? páčia sa mi ....
@Soniatko - tento recept je mi hooódně sympatický a pro mě bude těžké tyto guľky uchovávat..!! Amaretto musím koupit, došlo. Pak budu číhat na mascarpone v akci. Neva, jsem trpělivá. Recept ukládám a děkuji!!
@Haji (26.3.2016 16:34)

aj mascarpone sa da nahradit nejakym kremovym syrom ako lucina alebo ine natierkove maslo bez prichute... mascarpone je samozrejme original ale v tomto pripade je ten rozdiel ozaj zanedbatelny :)
@Soniatko (26.3.2016 16:59)
děkuji za dobrou radu, jsi zlatá. Vím, že to jde provést alternativně a nahradit mascarpone. Uvidíme, co zvítězí. Bych si teď dala guľku ke kafíčku...hmmm Měj krásný podvečer! Mávám!
@Haji (26.3.2016 17:13)
Miesto mascarpone je najlepší nízkotučný mäkký krémový tvaroh. Robím občas taký diétny dezert á lá tiramisú - tvaroh a miesto žĺtok vanilkový puding. Aj ja by som si dala.....

Pridaj komentár k receptu: