Tatársky biftek

matus113 - fotkamatus113, 6. novembra 2009
Tatársky biftek
Foto: Matus113

Vynikajúce, aj keď pre niekoho nie veľmi lákavé jedlo - najmä ak má negatívny postoj ku konzumácii tepelne neupraveného mäsa. Všetkým ostatným však vrelo odporúčame.

3 - 4
porcie
30 - 40 minút
príprava

Suroviny

200 g
1
1

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Umyjeme pekný kúsok hovädzej sviečkovej. Mäso naškriabeme.

  2. 2

    Nakrájame si na jemno cibuľku, pridáme do mäsa. Pridáme ďalej polievkovú lyžicu horčice, lyžicu kečupu, čierne korenie, lyžicu worchesterovej omáčky, surové žĺtko a trocha červenej sladkej papriky a podľa chuti čili.

  3. 3

    Všetko zmiešame. Nesolíme! Podávame na hrianke s cesnakom.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Vymazať
Správny postup... ale musím poznamenať , že skutočnou prezentáciou by bolo spraviť pomocou lyžičiek hladko a esteticky vyzerajúce kopčeky alebo vytvarovať masu do kovového kruhu. Na Valentína do srdiečka . Jestvuje mnoho rôzných toustov Ja by som odporučil použiť v prezentácii sendvičový chleba potom ho zbaviť okrajkov s chlebovým ostrým nožom prerežte toust na dve rovnake stvorcove tvary... napokom prerežte diagonalne obe jemne potrieť dressingom s olivového olejua, cesnaku, trosky soli a čierného korenia zapiecť v peci
na 170 C cca 4 minúty. Alebo na salamandry par sekúnd s každej strany. Podavajte cesnakové pureé na porcelanovej lyžičke tanier môžme ozdobiť velkými kvapkami olivového oleje do ktorího v strede každej kvapky pridáme bodku z Balsamico Redukcie alebo Sójovej omáčky s medom ktorú sme redukovali na 25 %.

Potom sa ukáže tatarák ako luxusná záležitosť. Enjoy...
1x mijaita
Vymazať
Prepáč, ale to ilustračné foto odradí asi kažéeho. Taký otrasný tatarák a hrianky som v živote nevidel. Vlastne sa pýtam, či to, čo vidím na tom obrazku je skutočne tatarák alebo len nejaky omyl. Inak, stačilo by vymenovat ingrediencie, pretože pri pravom tataráku si svoju porciu namieša každý sám podľa vlastnej chuti. No aj napriek všetkému, vďaka za úsilie.
1x mijaita