StRaWbErRy CaKe

vikulqa - fotkavikulqa, 8. novembra 2014
StRaWbErRy CaKe
Foto: vikulqa

Výborná svieža torta do tohto upršaného počasia :) Pripomííínam si letoo :)

8
porcií
30 minút
príprava
40 minút
na 180 °C

Suroviny

Korpus:
6 ks
180 g
1 bal.
200 g
50 g
 na vysypanie formy
 na vymastenie formy
Plnka:
1000 g
3 PL
5 PL
1 bal
Poleva:
500 ml
1 bal.
1 bal.
Ostatné:
750 g
Postup

 1. 1

  KORPUS: Oddelíme bielka od žĺtkov. Bielka vymiešame s kryštálovým cukrom na sneh. Žĺtka vymiešame s vanilkovým cukrom. Do snehu pomaly primiešavame vymiešané žĺtka. Pridáme múku, zmäknuté maslo a potravinárske farbivo. ( Ja som dala gélovú farbu, ale môže sa kľudne cesto zafarbiť aj šťavou z cvikly ) Poriadne vyšľaháme ručným šľahačom. Vylejeme do formy vymastenej maslom a vysypanej hrubou múkou. ( Cesto je dobré po vyliatí do formy dať ihneď do rúry ) Pečieme na 180 stupňov cca 20 minút.

 2. 2

  Plnka: Do misky dáme tvaroh, kryštálový cukor, vanilkový cukor, Nesquik. Poriadne premiešame a odložíme na chvíľu do chladničky, pretože korpus musí trošku vychladnúť.

  StRaWbErRy CaKe - obrázok 2
 3. 3

  Poleva: Do hrnca nalejeme jahodový džús v ktorom rozmiešame vanilkový cukor. Keď nám začne vrieť, stíšime plameň a pridávame pomaly zlatý klas. Počkáme kým zmes zhustne. Necháme ju trošku vychladnúť, no treba ju každé 2-3 minútky premiešať aby sa na vrchu neurobila stuhnutá vrstva.

 4. 4

  Mierne vychladený korpus oddelíme od stien formy a prevrátime ho vrchnou napučanou stranou smerom nadol. Trošku pritlačíme a nanesieme vrstvu tvarohovej plnky. Na celú plochu podávame jahôdky. (Ja som dala mrazené ale kľudne môžu byť aj čerstvé) Nakoniec polejeme vrch mierne vychladenou jahodovou želatínou, ak to tak môžem nazvať. Necháme v chladničke aspoň na 6 hodín. Viem si túto tortičku predstaviť aj s mandarínkami alebo kiwi :))

 5. 5

  Je dobré ak táto tortička dlhšie postojí, pretože je dosť vysoká a ťažká. Musím poďakovať mojej tetuške @Adkas, že mi doniesla z Anglicka jahodový Nesquik :) Neviem či ho tuna na SVK je dostať, ak nie, určite sa dá nahradiť obyčajnou jahodovou granulovanou zmesou do mlieka, ak niekto viete kde ho predávajú, kľudne mi napíšte do komentu :) Touto tortičkou spomínam na leto, lebo je veľmi osviežujúca a ľahučká :) Určite odporúčam vyskúšať :) Tuna je v reze :)

  StRaWbErRy CaKe - obrázok 5
 6. 6

  Pridávam obrázok Nesquik zmesi :)

  StRaWbErRy CaKe - obrázok 6
 7. 7

  Dobrú chuť :)

  StRaWbErRy CaKe - obrázok 7

Diskusia k receptu

SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia