Stratené lečo

izabella929 - fotkaizabella929, 15. decembra 2011

Tento recept so videla na TvPaprika a rozhodla som sa ho vyskúšať.Môžem potvrdiť, že je to výborné jedlo..

3
porcie
40 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

6 ks
2 dc
50 g
4 lyžice
1 lyžica
50 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 2

  Na slaninu, som uložila zemiakovú kašu..

  Stratené lečo - obrázok 2
 2. 3

  Na zemiakovú kašu som rozložila lečo, ale šťavu som nedávala, aby nevytekala..Na lečo som rozložila opäť zemiakovú kašu a vrch kaše som potrela lyžicou smotany..na smotanu som nasypala postrúhaný syr zmiešaný s lyžicou hladkej múky.Trúbu som vyhriala na 180 st. a uložila som piecť na 20 min.Upečené stretené lečo som vybrala trúby.

  Stratené lečo - obrázok 3
 3. 4

  Hotové upečené stratené lečo.Na tanier som uložila stratené lečo a podávala som k nemu domácu varenú klobásku a vajíčka.

  Stratené lečo - obrázok 4
Recept je zaradený do kategórií:
Zeleninové jedlá, Večera, Pečené

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Práve predvčerom som robila podobnú verziu "francúzskych" zemiakov, keď som ich okrem bežných ingredencií prevrstvila aj lečom bez šťavy.
Keď tí, ktorí tvrdia, že klasika je klasika a prijmú novú variantu s dupľovanou porciou na tanieri, niet o čom pochybovať. Iba som vymýšľala, lebo bolo pochmúrne počasie a vtedy ma napádajú hriešne myšlienky plného žalúdka.
fialka49 a tebe sa to stáva? som myslela, že iba ja som vteda taká, keď je po celý deň tma..ale lečo mám rada vždy a stačí mi aj kúsok chlebíka k nemu...
Tak ako patria k letu jahody, tak pre mňa patrí k jeseni lečo. A často. A tiež mi chutí s chlebíkom ako aj tebe. A aby mi nebolo ľúto, nazaváram aj na zimu a potom takto blbnem s vymýšľaním. Výborné je aj kura zamestnanej ženy (len ho nemám nafotené). Alebo príma fašírky v leče.