Šťavnatá oreo torta

summerx - bez fotkysummerx, 20. júna 2014
Šťavnatá oreo torta
Foto: summerx

Môj pokus o narodeninovú tortu bratovi:) Bola fajná, šťavnatá, aj keď vyzerala hrozne:D

Postup

  1. 1

    Upečieme si piškótové cesto - žĺtka vymiešame s cukrom do penista, pridáme olej a vodu, múku a PDP, nakoniec zľahka vmiešame sneh z bielkov. Pečieme na 180 stupňov asi tak 35min.

  2. 2

    PLNKA: Zo zlatého klasu a 1/2 litra mlieka si uvaríme hustý puding. Vychladnutý vmiešame k tvarohu, smotane, citrónovej šťave, pridáme vyšľahanú šľahačkovú smotanu, ktorú sme zmiešali so stužovačom. Nakoniec vmiešame vanilkové cukry + kryštálový cukor a oreo keksy, ktoré sme podrvili na menšie kusy.

  3. 3

    Upečený korpus rozrežeme pozdĺžne na dve časti. Na spodnú časť korpusu natrieme lekvár, na lekvár nanesieme plnku, na vrchnú časť korpusu natrieme takisto lekvár a spojíme (ja som použila ríbezľový a slivkový lekvár) Takto spojený korpus obtrieme zvyškom plnky. Môžme poliať čokoládovou polevou, no mne sa ju nechcelo robiť, tak som po obvode torty ponaliepala zvyšné oreo sušienky a na vrch nalámala čokoládu. Tortu necháme odležať na jeden deň, aby sa všetky chute spojili a bola šťavnatá. Dúfam, že vám bude chutiť:) nám chutila. Dobrú chuť :)

Diskusia k receptu

denyany
Videla som už tortu, čo vyzerala hrozne. To čo vidím na tvojej fotke, je oproti tomu nádherný luxus, takže zbytočná skromnosť:-)
aroooo
určite chutná, kk, zaujímala by ma tá stavba v pozadí, čo a kde to je?
summerx
ďakujem za všetky komentáre:)
@aroooo je to fotené z altánku, ktorý máme v záhrade, a tá stodola je susedova
hviezda075
sice cesto som robila podla svojho receptu ale plnku podla tvojho...torta bola vynikajuca....dakujem za napad..:)