Snehové pokušenie fotorecept

evusik - fotkaevusik, 2. januára 2013 17:46
Ďalšie recepty »
Snehové pokušenie (fotorecept)Foto: evusik

Pamätáte sa na snehové pusinky (venčeky) kupované v obchode, balené v sáčku, posypané farebným cukrom? Občas sme si ich kupovali, nalámali na kúsočky a posypali sme si nimi doma robenú zmrzlinu, bolo to výborné.... tie pusinkové venčeky som v obchode nevidela už celé veky, tak som sa konečne odhodlala urobiť snehové pusinky a prvý krát v živote sa mi celkom podarili.... a mohli sme maškrtiť :-)

20 min
príprava
45 min
na 90 °C

Suroviny

TIP: Séria kuchárskych kníh z Varecha.sk za zvýhodnenú cenu

Postup prípravy

 1. 1

  Pri výrobe pusiniek som sa inšpirovala Varechou, prečítala som asi všetky recepty ktoré tu sú... a takto som nakoniec robila: bielka som šľahala nad parou asi 7-8 minút, potom som začala postupne pridávať cukor a šľahala som ďaľších 10 minút. Nakoniec som pridala citrónovú šťavu v ktorej som rozmiešala lyžičku solamylu.

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  sneh som naplnila do vrecúška a na plech som nastriekala malé pusinky. Mohli byť kľudne nahustejšie pretože sa vôbec neroztekali

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  sušila som na 90°C 45 minút.... ja som ale robila veľmi malinké pusinky, ak by som robila väčšie, alebo iné tvary asi by tam museli byť dlhšie. Pusinky necháme vychladnúť.

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na jahodovú omáčku som použila domáce mrazené jahody. Jahody stačí vidličkou popučiť, posypať trochou cukru aby pustili viac šťavy... časť celých jahôd si odložíme na ozdobu

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  a môžeme servírovať.... do vhodného pohára, alebo misky dáme zmrzlinu, ja som použila smotanovo-orechovú

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  prelejeme jahodovou omáčkou

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  a posypeme rozlámanými pusinkami

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  vrch ozdobíme celými jahodami... môžeme poliať čokoládou... pre väčšiu návštevu stačí naplniť vhodnú misu kopčekami zmrzliny, preliať jahodovou omáčkou a posypať rozlámanými pusinkami... každý si naberie do misky a úspech máte zaručený :-)

  Snehové pokušenie (fotorecept) - obrázok 8
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist