Slané plnené zámotky

jokin - fotkajokin, 4. septembra 2012
Slané plnené zámotky
Foto: jokin

Dnes k nám má prísť návšteva tak som sa rozhodol, že napečiem. Všetky moje staré recepty poznajú, tak som sa rozhodol vymyslieť niečo nové. Našťastie to vyšlo a zámotky sú ozaj chutné, tak Vám ponúkam recept.

Suroviny

250 g
250 g
150 g
100 ml
30 g
2 PL
1,5 KL
2 ks
1/4 balíčka
250 g
100 g
4-5 ks
1 KL
1/2 KL
1 KL
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Najskôr som si zmiešal múky zo soľou a kypriacim práškom. V múke som si urobil jamku do ktorej som si rozbil vajíčka. Jeden bielok som si odložil do pohára na potieranie. Rozmrvil som kvasnice posypal ich cukrom a zalial mliekom. Počkal som až nakysli. Kým kysli kvasnice tak som rozkrájal maslo a nechal ho zmäknúť.

  Slané plnené zámotky - obrázok 1
 2. 2

  Keď už kvasnice nakysli tak som k múke pridal maslo a všetko zmiesil na vláčne cesto.

  Slané plnené zámotky - obrázok 2
 3. 3

  Za necelú hodinu cesto v kyske zdvojnásobilo svoj objem.

  Slané plnené zámotky - obrázok 3
 4. 4

  Cesto som premiesil, rozdelil na 18 rovnakých častí. Z týchto kúskov som si urobil šulce ktoré so plnil tvarohovou plnkou, ktorú som si zarobil keď kyslo cesto. Sušené paradajky som pokrájal na čo najmenšie kúsky a všetky suroviny na plnku som dôkľadne vymiešal.

  Slané plnené zámotky - obrázok 4
 5. 5

  Zámotky som nechal trochu vykysnúť a na papieri som ich potrel posoleným bielkom a posypal som ich sezamovým a ľanovým semenom. Piekol som ich v predohriatej trúbe na 180 stupňov 15-17 minút. Moji hladoši sa do nich pustili, ledva zostalo čosi pre návštevu.

  Slané plnené zámotky - obrázok 5

Diskusia k receptu

27 komentárov k receptu
Pekné a iste chutné pečivko :-) a zaujala ma múka celozrná stredná= polohrubá? Lebo ešte som nevidela,len hladkú.Aj špaldovú len jemne mletú a polohrubú by som chcela.Poradíš,kde kupuješ?
Recept sa mi páči,pekne si sa pohral,za to odmena prišla v podobe perfektného výsledku :-)
Múka celozrnná je dostať aj v Hypernove.
Ozaj šikovný @jokin , to by som si ani ja netrúfla, obdivujem ťa. A zaujímavé, že som tú múku nevidela, v Kauflande kupujem celozrnné aj špaldovú, musím sa lepšie pozrieť.
Ešte raz Vám varešky ďakujem za vaše hodnotenie. Recept vyzerá síce zložito, ale isto si sním poradí ktokoľvek, nakoľko sa s týmto cestom pracuje ľahko ako s plastelínou. Verím že by rady pomáhali aj malé varešky a varešáci.
Afataga , máš pravdu ,že ma nieje vydať. Ale ja Vás sledujem, len mi nezostáva čas na písanie receptov. Inak mám niekoľko nových, kulinárskych receptov. Majte sa pekne a keď sa bude dať tak niečo prihodím.

Pridaj komentár k receptu: