Šalát z obyčajných párkov

editamarkos - fotkaeditamarkos, 31. decembra 2013

V roku 1990 počas MD sme sa nasťahovali do nového bytu a s bytom sme získali aj skvelých susedov, s ktorými sme dobre vychádzali. Po určitej dobe sme sa navzájom pozývali v piatok na večeru. Pre zmenu sme hľadali literatúru na nevšedné, rýchle a lacné jedlá. Tak sme našli knihu od Jiřiny Stoklasovej : Přijďte k nám na večeři! Odtiaľ pochádza recept na "salát z vuřtú" (šalát z obyčajných párkov) od Hany Vrbovej.

5-10
porcií
30 minút
príprava
10 minút
tepelná úprava

Suroviny

2 PL
2 PL
2 PL (podľa chuti)
1 PL
2 kocka
500 g
2 ks
1 ks
200 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Ocot, olej, kečup, worčesterovú omáčku, obyčajnú horčicu a kocky cukru zmiešame a povaríme. Pri občasnom miešaní necháme vychladnúť a pridáme majonézu alebo tatársku omáčku - podľa chuti.

  2. 2

    Nakrájame : obyčajné párky na kolieska (prípadne salámu Rapid na pásiky), cibule na jemno, veľkú kyslú uhorku na kocky a všetko zmiešame dokopy. Necháme cca 2 dni uležať.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@mesiar50
Ty máš dva nicky? No a tom správaní by som radšej pomlčal.Ešte si pamätám ako si tu rozpisoval tvoju "prácu" v socialistickom bitunku. Vieme o čom sa bavíme. Takže ty mäsiarska holandská hviezda, buď radšej ticho a nepoučuj tu.
1x strucik
Milí varecháči! Prajem Vám veľa dobrých receptov, šťastia, zdravia, lásky, spokojnosti, pevnej vôle a trpezlivosti v roku 2014!
@Afagata : áno prišli aj nabudúce .
@Barbora : link na tú knihu aj s recenziou  www.databazeknih.cz/knihy/prijdte-k-nam-na-veceri-184039....
Inak naozaj nikto nič nemusíme ...len jednu jedinú vec...zomrieť!
@Aroooo : máte pravdu o kvalite párkov dnes a v minulosti. Preto v posledných rokoch radšej používam parízer od miestneho výrobcu.
@Micanela : som rada a prajem veľa úspechov.
@Lujzita @Sovka62 @Turek : súhlasím s Vami.
P.S.: Myslím si, že diskusia o gramatike a o socialistickom bitúnku a pod. sem nepatrí.