Pudingové guľôčky

sandriw - fotkasandriw, 20. mája 2014
Pudingové guľôčky
Foto: sandriw

V tomto "recepte" ani neide tak o recept, keďže puding z prášku si vie uvariť každý. Skôr to je len o idei, ako si Zobraziť celý popisV tomto "recepte" ani neide tak o recept, keďže puding z prášku si vie uvariť každý. Skôr to je len o idei, ako si aj z obyčajného pudingu vytvoriť rozkošný dezertík :) Jediné, čo k tomu treba je troška fantázie a silikónová forma na cake-pops :) Viac na: www.facebook.com/whiskitmixit

Suroviny

Postup

 1. 1

  Uvaríme si puding podľa návodu. Broskyne si nakrájame na kocky. Horúcim pudingom naplníme spodnú polovicu formy na cake-pops. Vložíme jednu kocku broskyne do stredu každej polgule. Prikryjeme vrchnou polovicou formy. Zvyšný puding vložíme do potravinárskeho vrecúška, odstrihneme malilinkú dierku a cez otvory na vrchnej polovici formu naplníme "na doraz". Necháme stuhnúť v chladničke.

 2. 2

  Takto vyzerajú guľôčky z vnútra.

  Pudingové guľôčky - obrázok 2
 3. 3

  A toto je spomínaná silikónová forma :)

  Pudingové guľôčky - obrázok 3

Diskusia k receptu

evanaaa
Zaujímavé, nápadité, len nemám formu, škoda, možno vymyslím nejakú náhradu...... @sandriw , to si akože do tej druhej formy vystrihla tie dierky?
sandriw
Ďakujem :)

@evanaaa : Na SVK som ani ja takú formu nevidela. Neviem ,či tu môžem robiť reklamu, no občas sa podobná (len kovová) forma dá kúpiť v Tchibe a od minulého roka konečne funguje aj na SVK a CZ online obchod Nordic ware, kde si je tiež možné kovovú formu zakúpiť. Okrem iných geniálnych foriem na koláče :) A tá dierka tam bola od výroby. Počas pečenia tade uniká nadbytočná para ;)
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia