Pomarančové ušká

archaa - fotkaarchaa, 4. decembra 2011
Pomarančové ušká
Foto: archaa

Velmi jednoduché a pritom efektné vianocné pecivko.

20
porcií
30 minút
príprava
12 minút
na 180 °C

Suroviny

450 g
225 g
z 3 ks
75 g
4 PL - krúpy

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Lístkové cesto vyvalkáme do obdlzdnika velkosti asi 25x42.Marmeládu si v malom hrnci privedieme do varu za stáleho miesania a necháme vychladnút.Nastrúhame kôru z pomarancov a pridáme do vychladnutej marmelády.Medzitým si nasekané mandle oprazíme na suchej panvici do hneda.Vyvalkané cesto potrieme 3/4marmelády.Zbytok necháme na záver.Posypeme mandlami a zrolujeme postupne raz z jednej strany a raz z druhej, pekne smerom do stredu, az nám vzniknú 2 valceky pri sebe.Krájame asi 20 kúskov a ukladáme na plech s papierom na pecenie.Pecieme pri 180 stupnoch asi 12 minút.Po vybratí z rúry ich necháme vychladnút, potrieme zbytkom marmelady a posypeme cukrovými krúpami. Necháme vyschnút.

Diskusia k receptu

25 komentárov k receptu
íííha .... vyzerá skvelo tento koláčik. Takýto pomarančový nemám vo svojej KK, je to niečo nové, neokukané a vyzerá že sa stane našim obľúbeným. Navyše je aj rýchlo hotový, nenáročný na suroviny, môže sa upiecť hoci aj v nedeľu poobede ku káve. Ukladám do KK a veľmi pekne ďakujem.
afagata, áno marmeláda trocha zredne pri varení a lepsie sa natiera na cesto :)
hubata, veru kedykolvek ku kávicke a rado sa stalo :)
minulý rok som niekde videla pomarančový džem, tuším v Terne, a takýto jednoduchý recept si nenechám ujsť, na zdobenie koláčikov totiž nemám ani nadanie ani trpezlivosť. Tento je krásny a vianočný aj tak.
@archa chutný rcp
milé varechačky dostať kupiť takýto džem,ja som našla na googll ako ho uvariť doma ten sa mi pozdával ešte viac a teraz budu pomaranče v akcii tak by sme to mali využiť

Pridaj komentár k receptu: