Pečené zemiaky / fotorecept/

tatranka - fotkatatranka, 21. mája 2012 19:41
Ďalšie recepty »
Pečené zemiaky / fotorecept/Foto: tatranka

Keď som videla recept na pečené zemiaky od @elekri,narobila mi takú ohromnú chuť,že som hneď zemiačky,ktoré som mala doma upravila ako dobrú a chutnú večeru. Opekaným zemiačkom neodolám. Začína nová,májová bryndza,no kto by odolal?Za sezónu 2-3 krát určite táto dobrota príde na rad.

4-5
porcie
15 min
príprava
40 min
na 200 °C

Suroviny

1000  g
125  g
125  g
 podľa chuti
1-2  ks
 pre chuť
 podľa množstva zemiakov
2 dcl
TIP: Internetová televízia o varení - TV Varecha

Postup prípravy

 1. 1

  Zemiaky umyjem ,vysuším.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 1
 2. 2

  Poprepichujem ich špáradlom a špáradlo nechám v zemiaku zabodnuté.Bude sa piecť spolu so zemiakom.Trvá to 30-35 minút.Kým nie je zemiak prepečený a mäkký.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 2
 3. 3

  Na masle si opečiem cibuľu.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 3
 4. 4

  Na tanier pripravím opečenú cibuľu,štvorček masla,kopček bryndze.Pažítku.Ku ruke soľ.Do pohára kefírové mlieko.Z roštu prenesiem upečené zemiačky na tanier.Nezabudnite na nožík.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 4
 5. 5

  Prichystané aj pre manžela.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 5
 6. 6

  Prekrojený zemiačik posolím,dám trochu masla kôpor alebo pažítku,bryndzu a zapijem ohromným,schladeným,kefírovým mliekom. Dúfam,že pri čítaní riadkov,vám tečú slinky!

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 6
 7. 7

  Robievam aj druhú variantu zemiačkov,ktoré rozrežem na poli,upečiem na pomastenom plechu slaninkou,ktorú tiež pokrájam a pečiem spolu so zemiakmi a cibuľkou.Zemiaky nesolím,až keď sú upečené. K tejto verzii pridávam kyslú smotanu rozriedenú sladkým mliekom,posolím a hodne pridám posekaného kôpru.Je to ohromne chutné pitie.Samozrejme schladené.Opečené zemiaky so slaninkou a cibuľkou s kôprovým dipom nemajú chybu.No tiež k ním patrí maslo a bryndza.Potom už pažitka nie.

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 7
 8. 8

  Dúfam,že som vám chute narobila.Zajtra sa vyberte kúpiť bryndzu a nové zemiačky a urobíte si túto chutnú,Slovenskú chuťovku. Dobrú pohodu a dobrú chuť!

  Pečené zemiaky / fotorecept/ - obrázok 8
Recept je zaradený do tagov:
Inšpirácie z nových receptov
TOPlist