Parenica - variácie

emdy - fotkaemdy, 15. novembra 2012
Parenica - variácie
Foto: emdy

Prečo si doma nevyrobiť niečo úplne iné a ešte aj zdravé...

4
porcie
90 minút
príprava

Suroviny

5 l
2 ml
2 ml
125 g
5 g
10 g
10 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Pripravíme si klasický hrudkový syr, ktprý necháme zrieť pri teplote 22 stupňov cca 2 dni. Priebežne ho utierame handričkou namoženou v osolenej vode.

  2. 2

    Z 5 l mlieka nám vyjde cca 700g hrudkového syru. Vyzretú hrudku rozdelíme na 4 rovnaké časti a každú štvrťku nakrájame na 7 až 10 mm pláty /vtedy sa syr dobre rozpúšťa. V hrnci si zohrejeme vodu na 60-65 stupňov celzia. V sitku ponoríme nakrájaný syr a priebežne kontrolujeme konzistenciu. Syr začne časom mäkknúť a ťahať sa. Vytiahneme si zhruba 30 centimerovú niť /na zviazanie parenice/. Syrovú hmotu v rukách vypracujem do vláčnej konzistencie bez bubliniek. Roztiahneme na doske dlhý plát. Naplníme....podľa chuti.

  3. 3

    Plnenie: Zásadou je, každá náplň musí byť horúca /syr by vychladol a nešiel by už pekne zarolovať/ Odskúšané náplne: Rokfort : syr niva, soľ, orechy, cesnak Šmirkas: bryndza, paprika mletá, soľ, pažítla Oliva: Rozmixované olivy, olivový olej Pizza: pasírované paradajky, soľ, cukor, nové korenie, oregáno Dobrú chuť

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
tak toto urcite nebudem robit....ale ponuknut by som sa jednoznacne dala :D
Zaujímavý recept, aj keď trochu zložito napísaný ... napríklad ... 1. načo nám je chlorid vápenatý ... alebo je potrebný pri výrobe hrudkového syra? ... ja syr robím len z mlieka a sýridla ... 2. píšeš: vytiahneme si 30 cm niť a syrovú hmotu v rukách vypracujeme do vláčnej konzistencie ... to každú niť potom premiesime ? ďalšie už rozumiem ... asi :)))
aha ... znovu to čítam ... niť si vytiahneme na zviazanie všetkých pareničiek a miesime nakrájané kúsky mäkkého syra ... však ?