Ovocná torta

denidasa - fotkadenidasa, 27. októbra 2015
Ovocná torta
Foto: denidasa

Túto tortu som spravila ako pokus či budem vedieť upiecť aj niečo náročnejšie a podarila sa. Mala veľký úspech a už som ju robila na objednávku niekoľko krát.

15 minút
príprava
35 minút
na 180 °C

Suroviny

4 ks
4 PL
4 PL
1 bal.
1 bal.
2 PL
Plnka:
3 ks
1 PL
200 g posekaná
 na zdobenie

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Najskôr si spravíme plnku, ktorá by mala postáť aspoň 5 hodín. Do šľahačky dáme rozlámanú čokoládu a cukor a uvaríme. Dáme do chladu.

  2. 2

    Žĺtky s cukrom a vanilkovým cukrom vymiešame a pridávame múku, prdopeč a kakao. Nakoniec primiešame sneh z bielkov. Cesto pečieme 35 min na 180°.

  3. 3

    Čokoládový krém vyšľaháme na tuhý krém. Vychladený korpus prekrojíme na polky, natrieme domácim kyslým lekvárom a poukladáme banány. Na banány dáme väčšiu polku krému, korpus a zvyšok krému, ktorý natrieme aj na boky. Trubičky si prekrojíme na polky a lepíme okolo korpusu. Čokoládovú polevu si rozpustíme a nalejeme ba vrch torty. Naukladáme všetko ovocie podľa chuti, trubičky zviažeme stužkou a dáme chladiť.

Diskusia k receptu

7 komentárov k receptu
@denidasa - torta vyzerá skvelo. Popracuj na lepších fotkách. Foť alebo z bližšia, alebo fotku potom orež, aby bolo vidno celú tortu. Gauč nás až tak nezaujíma. Môžeš pridať aj niečo z postupu pečenia. Nemusíš každé vajce fotiť zvlášť, ale také tri fotky od korpusu ku konečnému výrobku by nezaškodili, lebo lepšie je raz vidieť, ako dvakrát čítať .
Nič v zlom,ale tento recept 0 bodov,plnka nestuhla a korpus zo 4 vajec?ta vysledna foto nezodpovedá realite:-( som sklamaná,že ma odobral o skoro pol dna v kuchyni kedže plnka 5 hod.v chlade?

Pridaj komentár k receptu: