Orechový zákusok
Orechový zákusok

Orechový koláč

oldherold - fotkaOld Herold, 14. decembra 2020. Komerčný recept.
Orechový koláč
Foto: oldherold

Príjemnú orechovú chuť v tomto lahodnom koláčiku krásne dopĺňa i zvýrazňuje Riava Orech. Príprava cesta je ohromne jednoduchá, vystríhajte sa však príliš dlhému Zobraziť celý popisPríjemnú orechovú chuť v tomto lahodnom koláčiku krásne dopĺňa i zvýrazňuje Riava Orech. Príprava cesta je ohromne jednoduchá, vystríhajte sa však príliš dlhému pečeniu. Všetky odporúčania nájdete nižšie v recepte. Čo sa týka maslového krému, nezľaknite sa ho len preto, že doň ide i maslo. Za jeho chuťou si absolútne stojíme a v kombinácii s mascarpone je lahodne krémový. Chutí sviežo a má jemnú orechovú arómu. Určite stojí za to ho vyskúšať.
Zdroj: Recept bol pripravený v spolupráci spoločnosti Old Herold a foodblogerov Coolinari.

30 minút
príprava
20 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
120 g
10 g
600 g
6 PL
250 ml
400 g
700 g
360 g pražené
Krém:
400 g
400 g
180 g
5 cl
Na dozdobenie:

Postup

  1. 1

    Do hrnca navážte kakao, instantnú kávu, cukor, vodu, maslo a RIAVA orech. Všetko priveďte k varu. Do hrnca ďalej pridajte nahrubo nasekané lieskové orechy a múku. Dobre premiešajte, aby sa celá zmes prepojila a neostali v nej žiadne hrudky. Plech s rozmermi 40 x 24 cm vyložte papierom na pečenie, vlejte do neho cesto a stierkou zarovnajte. Pečte pri teplote 180 stupňov približne 20 minút. Je veľmi dôležité, aby ste cesto neprepiekli. Takže zabudnite na suchú špajdľu. Cesto by po upečení malo pripomínať brownies. Ak ho v rúre necháte príliš dlho, cesto bude veľmi tvrdé.

  2. 2

    Kým korpus vychladne, pripravte krém. V mise spolu zmiešajte maslo izbovej teploty s mascarpone a práškovým cukrom, na záver mixovania pridajte RIAVA orech.

  3. 3

    Krém naneste na vychladený korpus a rovnomerne ho rozotrite. Nechajte koláč minimálne hodinu v chladničke. Po nakrájaní dozdobte nasekanými lieskovými orechmi a podávajte.

Diskusia k receptu

3sandra3
Veľmi zaujímavý recept, pre mňa uplná novinka, aj som sa dozvedela, čo je Riava orech... Ukladám si do Kuch. knihy a vyskušam. Dakujem za námet :-)
kvakac
Koľko mate tej Riava orech, že by som dobehol ochutnať ten orechový koláč?

Zaujímavé video z archívu TV Varecha