Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť

gabculka - fotkagabculka, 19. októbra 2012
Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť
Foto: gabculka

Ako som sľúbila prikladám pokračovanie - dokončenie fotoreceptu na tortu. Asi niekoho nepoteším, no "zabijem" to poťahovou hmotou. Tortu robím na želanie, takže .... Zobraziť celý popisAko som sľúbila prikladám pokračovanie - dokončenie fotoreceptu na tortu. Asi niekoho nepoteším, no "zabijem" to poťahovou hmotou. Tortu robím na želanie, takže .... Tento fotorecept nie je úplný, nakoľko som zabudla trochu fotiť, môžem to napraviť na budúce ...

Suroviny

1,2 kg
 na kvietky




Postup

  1. 1

    Poťahovú hmotu najskôr trochu zohrejeme v mikrovlnke a potom ju vyvaľkáme cca na 4-5 mm. Za pomoci valčeka prenesieme na dobre ztuhnutú tortu.

    Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť - obrázok 1
  2. 2

    a hladkáme, žehlíme, vyrovnávame, aby sme mali povrch pekne hladunký, rovný.

    Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť - obrázok 2
  3. 3

    Prebytočnú hmotu orežeme.

    Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť - obrázok 3
  4. 4

    Zo zafarbenej poťahovej zmoty si vyrežeme pásik na "mašľu", ktorý dozdobíme.

    Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť - obrázok 4
  5. 5

    A v tomto momente som v zápale práce zabudla fotiť, takže pridávame už len výsledok mojej práce.

    Orechová torta s parížskym krémom - zdobenie 2. časť - obrázok 5

Diskusia k receptu

jerica
nádhera!! ja by som si asi polámala ruky , pokiaľ by som vykúzlila také krásne dielo .Gratulujem oslávencovi :-)
lusinkab
nadherna torticka,krasne detaily :-) potesila by aj vyroba kvietkov ale ved to urcite este priblizis pri dalsej torticke
1947
Dakujem, ja som ani nevedela čo je to poťahová látka. Vyskúšam to určite. Torta nemá chybu.
monikab
naozaj nádhera.musím sa naučiť také perfektné zdobenie.no prešvihla som ten prvý diel

gabculka
Ďakujem :). @monikab keď si klikneš na môj nik, tam sa ti zobrazia moje recepty a tam 1. diel ľahko nájdeš.
ppokia
krásne, škoda že si zabudla fotiť isto by mi bolo nápomocné foto pri tých ozdobách .Aj tie by som rada obkukala. Tak dúfam že nabudúce. Ukladám.
elixir
takto to nazdobit, na to treba mat asi dost trpezlivost :)
isabel1
Nádhera, malo kto dokáže stvoriť takú krásu.
valeri
Krásna, jemná, decentná, pochvala :-))
sonulienka
Nádherná tortička a kľudne na budúce keď budeš robiť tortu možeš aj sem doložiť postup-nafotené obrázky alebo na novo to je len na Tebe. Si šikulka už som si dala 1+2 časť do KK.
elisticka
krasna torticka:-)) to sa stava ano aj ja zabudam bliknut ked sa sustredim na ozdobovanie:-)
jeka
@gabcu ľka,škoda,že bývaš tak daleko,hned by som išla k tebe na zaučenie,nádherná.
marijanka712
no paradne sa ti podarilo dielo dokončiť , krása , aj mna by potešili detaily na kvietka tá hmota vypadá dobre tvarovatelná , ešte by ma zaujimalo, ked poťahovku zohreješ trocha už nezamiešavaš cukor?? to je už tak prispôsobená k modelovaniu?? lebo vidím že asi sa s nou dobre pracuje , nie ako s marcipánom, a ešte podložku pod hmotu si nenatrela s ničim a dobre sa válkala??? nelepila??? dik za odpoveď - JE TO MAJSTROVSKĚ DIELO KTORE SI VYTVORILA ŠIKULKA na 1*****
gabculka
Postup na kvietky už mám skoro celý nafotený, takže keď dokončím tortu, pridám aj ten spolu s novou tortou - dúfam že som potešila :). @marijanka712 poťahovka je už kompletne hotová, nič do nej nepridávam a je taká kvalitná, že nemusím ani podložku ničím natierať alebo podsypávať, vôbec sa nelepí. Zo začiatku som pracovala s doma robeným mliečnym marcipánom, no ten nie je dostatočne elastický, časom som prešla na kupované hmoty, ktoré sú ako plastelína (môj brat tieto torty aj volá plastelínové :))
ancicka
Krásna je!Profesialita s toho kuká.Aj ja sa teším na podrobnejší postup na kvietky,aspoň sa trocha priučím.Dík.
irena58
Dokončuješ tortu aj z niečim inym ako z marcipanom?A ak tak ako .Ale veľmi pekná torta krásna.
gabculka
Vačšinou dokončujem len s marcipánom, niekedy ešte trochu primaľovávam.
enge149
pekné umelecké dielo,verím že potešila oslávenkyňu aj chutila..veľa úspechov aj radosti z práce Ti želám...
hafan1
Krásna torta a určite aj chuťovo výborná. Uložila som si obe časti. Chcem sa opýtať, pod poťahovku ste dávali tú istú plnku ako medzi pláty alebo aj s pridaným maslom?
gabculka
@Hafan1 pod poťahovku som dávala tú istú plnku. Niekto tvrdí že parížska šľahačka sa nesmie dávať pod poťahovku, no ja som s tým v živote nemala problém a to sa už niekoľko pekných pár rokov zaoberám s týmto koníčkom....




SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia