Nescafé rezy

3sandra3 - fotka3sandra3, 28. marca 2011

Naši doma ho majú veľmi radi.

Suroviny

4 ks
150 g
9 PL vlažná
170 g
1 ks
1 PL -nie uvarená, ale zrniečka
8 PL
Plnka:
500 ml
2 ks
3 PL -nie uvarená, ale zrniečka
3 PL
250 g
3 PL
Čokoládová poleva:
125 g
7 PL
7 KL
1 KL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Cesto: Žltky oddelíme od bielkov. Žltky vymiešame s cukrom do peny, pridáme vodu, vymiešame, pridáme múku s práškom do pečiva, nescafé. Dobre vymiešame, najlepšie mixérom. Pridáme olej. Vyšľaháme bielky /pred vyšľahaním dávam do bielok štipku soli/ a sneh vmiešame do cesta. Upečieme na vymastenom a múkou vysypanom plechu.

 2. 2

  Plnka: Uvaríme si z mlieka , z kryšt.cukru , z nescafé a zlatých klasov puding. Po odstavení z ohňa , dávam do pudingu trochu masla, takú jednu tretinu, aby nevznikala pudingová šupka a dobre rozmiešame. Ostatné maslo vymiešame s práškovým cukrom a keď je puding vychladnutý, spojíme s maslom a cukrom, dobre vymiešame mixérom.

 3. 3

  Čokoládová poleva: Maslo rozpustíme, pridáme cukor, kakao. Keď sú tieto ingrediencie spojené, pridáme trochu vody, premiešame, odložíme z ohňa.

 4. 4

  Záver: Na cesto natrieme plnku, čokoládou polejeme zákusok a necháme stuhnúť.

Diskusia k receptu

19 komentárov k receptu
Všetko čo i len išlo okolo kávy - milujem. Navrhujem pod krém potrieť cesto marhuľovým lekvárom. :-)) Tento zákusok si ukladám.
moje pekárske zručnosti nie sú nič moc, ale skúsila som dneska upiecť. aj keď mám kávové veci rada, tento kávový koláčik nie je zrovna "moja šálka kávy" :)) najväčší problém mi robí plnka a na nej čkoláda, nedá sa mi to krájať. asi by som koláč prerezala a naplnila stredom. chválim @kata50 za výborný nápad s marhuľovým džemom, veľmi to pomhlo oživiť silne kávový koláč, pritom je v koláči chuťovo nevtieravý (neruší).
tak teda veru vyskúšam a možno aj zajtra, príde mi moja dcérka na návštevu tak ho otestujeme. potom dám vedieť ako chutill.

Pridaj komentár k receptu: