Morušová marmeláda za studena so stéviou

bubaya - fotkabubaya, 1. júna 2014

Pre tých, čo chcú niečo sladkého so stéviou, alebo iným sladidlom. Dá sa použiť akékoľvek ovocie, marmeláda je bez varenia, takže vydrží v chladničke asi týždeň. Ak sa skôr nezje.

5
porcií
10 minút
príprava

Suroviny

200 g
3 PL
10 kvapiek
5 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Morušu prebrať, podľa možnosti neumývať. Vo vyššej nádobe rozmixovať tyčovým mixerom, pridať sladidlo, alebo cukor, a citrónovú šťavu.

  2. 2

    Do hladkej ovocnej masy pridať karob /svätojánsky chlebík/, šľahať, kým marmeláda nezhustne. Naliať do skleného pohára a uložiť do chladničky.

  3. 3

    Dá sa urobiť aj s iným ovocím, podľa sladkosti potom treba pridať alebo ubrať sladidla a citrónovej šťavy.

Diskusia k receptu

8 komentárov k receptu
@denyany karobom sa zvyčajne nahrádza kakao, ale chuť ani účinky nemajú rovnaké, tak hádam @bubaya prezradí viac. Mňa by tiež zaujímalo, prečo požťila karob a tiež prečo moruše neodporúča umývať.
moruše zbieram rád, najmä ráno po daždi. napasiem sa rovno pod stromom, skvelé po behu:)
tie, čo domov prinesiem, neumývam, sú dosť vodové…. mixujem ich a dávam v mafínových košíčkoch zmrznúť, potom preložím pre lepšie uskladnenie do škatuľky.
je príjemné vybrať ráno a dať do ovsa, tvarohu, či jogurtu.
stéviu a citrónovú kôru, niekedy aj šťavu, pridávam až do jedla.
Karob sa používa na zahustenie, obsahuje veľa pektínu. Je to pomletý svätojánsky chlebíček, po týmto názvom ho poznáme my, skôr narodení. V takom malom množstve sa jeho sladkastá chuť stratí, a mne osobne nikdy nepripomínal kakao, jedine ak farbou. Neviem, čo iné na zahustenie by sa mohlo k moruši pridať, aby to nebolo treba variť, ako napr. želatinu. Ak máte nejaký iný nápad, pridajte.
Psylium neznášam, vraj je bez chuti a vône, ale mne sa po ňom s prepáčením grgá aj pol dňa. Toto sú len mechanické zahusťovadlá, treba ich dať veľa. Ale ten karob sa tam dáva kvôli vysokému obsahu pektinu

Pridaj komentár k receptu: