Medovníkové rezy fotorecept

margaretka28 - fotkamargaretka28, 5. októbra 2012

Sú mäkké a ak ich hned nezjete, vydržia dlho čerstvé.:-)

Suroviny

600  g
100  g
250  g
4  pl
3  kusy celé
1  kl
1  kl
1  KL
1   na potretie
  sekané

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Všetky suroviny pripravíme na dosku, alebo do misky.

  Medovníkové rezy (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Vypracujeme hladké cesto a rozdelíme na 4 časti, necháme ho v chladničke odležať aspoň 2 hodiny, njlepšie celú noc.

  Medovníkové rezy (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Jednu časť sesta rozvaľkáme a preložíme na pomastený plech, potrieme slivkovým lekvárom a posypeme sekanými orechami.

  Medovníkové rezy (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Na druhý plech dáme zase jednu časť cesta, potrieme marhuľovým džemom, zase posypeme orechami a obe cestá zakryjeme dalším vyvaľkaným plátom, to som zabudla odfotiť.:-) Potom povrch potrieme vajcom a popicháme vidličkou, upečieme.

  Medovníkové rezy (fotorecept) - obrázok 4

Diskusia k receptu

38 komentárov k receptu
@maculienka123 , skúšala som to dať všetko nakopu na jeden plech, ale nebolo to dobré, v strede sa to dobre neprepieklo a ked som piekla pomalšie, bolo to zas vysušené, ked chceš menej, radšej si zarob polovicu dávky a peč jeden plech.:-)
môžem sa spýtať ?
máme cesto na 4 časti ... dáš prvé, natrieš slivkovým lekvárom, potom druhé, natrieš marhuľovým lekvárom ... na to ďalšie cesto - to, čo si zabudla odfotiť, to si čím natrela ?... znova slivkovým ? a na vrch posledné cesto popichať a potrieť vajcom ...
@klaura , to je na dva plechy, jeden plech, dve cestá, medzi ne lekvár a orechy,vrch potrieť vajcom, druhý plech to isté, len s iným lekvárom.Už som to piekla aj v kope na jednom plechu, ale nebolo to dobré, prečítaj si vyššie komentáre.:-)
Upečené! Ochutnané, koláčik je makkúčky, voňavý, ale mne toto cesto vyšlo len na jeden plech veľký 40x30. Keď som prvé cesto vaľkala na tento rozmer, zdalo sa mi veľmi tenké, nebola by som ho preniesla ani na plech, tak som rozdelila na 2 časti a som veľmi spokojná. S ingredienciami do vnútra som nešetrila, keďže som ich mala pripravené na dva koláčiky a výsledok je na 1. Vďaka za recept na výborné medové cesto.
juuuj @margaretka moja zlata,to si sa trafila do mojho draheho chuti,medovnik a este lekvarovy,sa zaprasi po nom... ja mam rada tvoje receptiky,lebo sa mi rad-radom daria,vzdy das nieco,co sa mi akurat hodi.....dakujem
Koláčik som vyskúšala, je ozaj výborný. Chcem sa spýtať či aj tebe sa oddeľoval vrch od plnky. Nevadilo to, len si bolo treba dať pozor pri naberaní. Urobila som niekde chybu, keď sa mi to oddeľovalo?
@evia , neurobila si nikde chybu, aj mne sa oddeľovalo vrchné cesto, už som rozmýšľala, že vždy aj to vrchné cesto najskôr potriem džemom a potom tou natretou stranou priložím na plnku, lebo orechy sú suché, ale vždy si spomeniem, až ked je už neskoro :-)) A som rada, že chutil. Tak ak nezabudneš, urob to takto a malo by to byť ok :-)
@evia , margaretka28, keď môžem poradiť, treba dať naozaj veľa lekváru a do neho povtláčať orechy, alebo aj hrozienka, vtedy sa neoddeľuje. Ja som ho už piekla asi 3 x a je vynikajúci.
@margaretka
porovnávala som si suroviny-a zistila som-že ja tento vdačný koláč pečiem ako mrežovník už desaťročia...cesto-lekvár + drvené orechy-mriežky...všetci ho máme radi..med a škorica ho odlišujú od iných...:-)

Pridaj komentár k receptu: