Marhuľové rezy.

ancickaAncicka, 60 ročná žena, Spišské Podhradie., 4. februára 2011 21:11
Ďalšie jej recepty »

Marhuľové rezy.Foto: ancicka

Tento recept som si narýchlo včera vymyslela.Rada si pozmenujem recepty,ale aj pečiem z toho čo mám doma.Ja tomu vravím "čo špajza dá."Naši si ho veľmi chválili.Ja by som ho zaradila k tým slavnostnejším.

30
porcií
15-20 min
príprava
10-15 min
na 160 °C

Suroviny

Postup prípravy

  1. 1

    Cesto: mixerom vyšľaháme 5 bielka,do vyšľahaných pridáme 5 PL praškový cukor a dobré vyšľaháme,pridáme 5 žltka a na najmänšom stupni ich zapracujeme do snehu,pridáme 1 zlatý klas a 1 prašok do pečeva.Zľahka premiešame a vylejeme na plech vystlaný papierom.Upečieme v miernej rúre.Po vychladnúti odstraníme papier.

  2. 2

    Na upečený dáme plnku:z 2 dl mlieka a 3 PL polohrubej múky uvaríme kašu.Za občasného miešania necháme vychladnuť.1/2 smetolu,1 vanilku a 4PL praškový cukor dobré vyšľaháme a zmiešame s vychladnútym krémom.Dobré vyšľaháme a dame na koláč.Podľa chutí pridáme rum.Na rozotretu plnku poukladáme rovnomerne marhule.

  3. 3

    Na plnku dame polevu:1 fľašu kompotu necháme scediť (dobré ked sú menšie) a šťavu odmeriame tak,aby bolo aspon 1/2 l.Ak nie je,tak dolejeme vody.Do toho pridáme 1 zlatý klas,1 vanilku,3 PL kryštalový cukor,pot.farbivo a kys.citronovu.Uvaríme puding a ešte teplý vylejeme na marhule a rovnomerne rozotrieme.Hotový koláč pokrájame na kocky.

Recept je zaradený do tagov:


TOPlist