Malinovo-tvarohová torta

droetker - fotkaDr.Oetker, potravinárska spoločnosť založená v roku 1891, 28. júla 2014
Malinovo-tvarohová torta
Foto: droetker

Komerčný recept

Postup

 1. 1

  Na prípravu cesta vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom na najvyššom stupni maslo alebo margarín, cukor, vanilínový cukor a soľ do peny. Za stáleho šľahania postupne pridáme žĺtky. Bielky a cukor elektrickým ručným šľahačom vyšľaháme dotuha a zľahka spolu s makom a orieškami vmiešame do cesta. Cestom naplníme vymastenú tortovú formu (priemer 26 cm) a uhladíme. Vložíme do predhriatej rúry a pečieme.

  Elektrická rúra: 175 °C
  Teplovzdušná rúra: 160 °C
  Plynová rúra: stupeň 2-3

 2. 2

  Na prípravu náplne dobre premiešame tvaroh, cukor, citrónovú kôru a šťavu a vanilkový cukor. Smotanu na šľahanie vyšľaháme elektrickým ručným šľahačom dotuha. Želatínový stužovač (1,5 balíčka) pripravíme so 150 ml vody podľa návodu na obale a zmiešame s tvarohom a šľahačkou.

 3. 3

  Vychladnutý korpus uvoľníme z formy, očistený okraj formy opäť upevníme okolo korpusu a uzavrieme. Tvarohovú náplň rovnomerne nanesieme na korpus a uhladíme. Na 2-3 hodiny uložíme do chladničky.

 4. 4

  Na prípravu polevy rozmixujeme maliny s cukrom. Pol balíčka želatínového stužovača pripravíme s 50 ml vody podľa návodu na obale a ihneď dobre premiešame s malinovým pretlakom. Nanesieme na náplň a uhladíme. Na stuhnutie uložíme do chladničky na 2-3 hodiny.

 5. 5

  TIP: Maliny môžeme nahradiť čerstvými alebo mrazenými jahodami v pomere 1:1.

Diskusia k receptu

dogagador
@evusik : vyskusala si? je to dost pracne, som to dnes robila, vyzera super, este tuhne , zajtra budeme ochutnavat
dogagador
v recepte chyba cas pecenia, ja mam elektricku ruru a piekla som 35 minut na 180 st C