Maková roláda

janka255 - fotkajanka255, 5. januára 2012
Maková roláda
Foto: janka255

Veľmi rýchly recept, chutný. Cesto je vynikajúce s makovou kombináciou.

15
porcií
30 minút
príprava
15 minút
na 180 °C

Suroviny

Cesto:
5 ks surové
120 g
2 PL horúca
120 g
5-7 PL
Plnka:
200 g
130 g
1,5 dcl horúce
1 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Žĺtky s cukrom vymiešame, prilejeme horúcu vodu. Pridáme polohrubú múku a z bielkov vyšľahaný tuhý sneh. Všetko spolu zľahka premiešame.

  2. 2

    Cesto rozotrieme na plech vyložený papierom na pečenie a vo vyhriatej rúre upečieme. Upečené ceto aj s papierom na pečenie stočíme a necháme vychladnúť. Po vychladnutí roládu opatrne rozbalíme, papier odstránime potrieme lekvárom a potom plnkou a stočíme.

  3. 3

    Plnka: Mlieko som dávala odoka, bolo to asi 1-2 dcl. V horúcom mlieku rozmiešame cukor a lekvár a miešame, až kým sa nerozvaria. Do vriaceho mlieka pridáme pomletý mak, chvíľu povaríme, potom odstavíme a necháme mierne vychladnúť. Plnka má byť hustá. Ak sa plnka nedá rozotierať môžeme postupne pridať čisté horúce mlieko, prilievame postupne. Al e pozor, pri krájaní rolády plnka nesmie vytekať.

Diskusia k receptu

marcy
mala som opačný problém,mala som riedku plnku....vyriešila som nastrúhanými piškotami :o) milujem mak,vynikajúci zdroj vápnika
fialka49
Veru takúto roládku som ešte nerobila. Mak mám a dobrý tip od teba tiež. Ďakujem ti.
3sandra3
uhm,, maková roládka, čo môže byť lepšie... veru, dala by som si
irenaw
to je niečo pre môjho makovníčka, ukladám do KK
jamarlen
ráno upečené, k obedu zjedené, nabudúce robíme dve a do plnky dáme viac lekváru, lebo mak so slivkovým lekvárom je skvelý....a moja žena vymyslela, že by nebolo zlé aj slivkový lekvár rozvariť a preliať horúcim rozvarom každú porciu, a môže sa doň pridať trošku škorice a rumu pre vôňu. ja ju presviedčam, že radšej bez, lebo omamná je vôňa horúceho lekváru... tak, ak chceš, vyskúšaj s prelivom.....