Maďarská konská saláma Kasy - kozácka domáca saláma

pusta - fotkapusta, 1. marca 2011

Aj ked očakávam protichodné reakcie, rozhodla som sa tento recept vložiť, jednak preto, že je zaujímavý, zdravý , ale aj jedinečný. Kde vziať konské mäso? u nás ho dostať kúpiť v Metre, možno niekto vie, kde vziať konskú masť. Pre tých, čo majú predsudky voči konskému mäsu uvádzam, že napr, v delikatesnej Pick saláme sa požíva určitý podiel konského mäsa a podaktorí tvrdia, že aj oslieho mäsa. Mám rada konskú salámu, je trvanlivá, delikátna a chuťou veru dosť pripomína Pick szalámu, aspoň mne.

360 minút
príprava
120 minút
na 85 + zrenie 2 dni +  °C

Suroviny

10000 g
50 g
250 g
25 g
50 g
p.p

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Očistené a umyté konské mäso pokrájame na pruhy dlhé 8-10 cm a hrubé 2-3 cm, riadne osušíme, nasolíme, nakoreníme koreninami, premiešame aj s masťou a prikryté odložíme na chladné miesto na 2 dni odpočinúť.

  2. 2

    Po dvoch dňoch plníme mäso na tesno do salámových čriev tak, aby sa tam nenachádzal žiaden vzduch. Naplnené salámy varíme vo vode teplej 85 stupňov 2 hodiny. Vyberieme a necháme oschnúť.

  3. 3

    Nasledujúci deň zaúdime studeným dymom do dosiahnutia svetločervenej farby. Hotové salámy skladňujeme na suchom, chladnom a dobre vetranom mieste.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Koňa nejdem a salámy už vôbec ne, práve preto že NIKDY nevieš, či tam nemôže byť ten kôň.
Jeden z varechárov ma žiadal o recept na Pick salámu, neposlúžim. Je to prísne strážené výrobné tajomstvo, okrem konského mäsa obsahuje aj určitý podiel oslieho mäsa, tak som vložila recept na konskú salámu.
ja by som bola zato, aby sa na varechu nedávali recepty z konského masa, keby som mohla, zakázala by som to , ani zo psa sem nikto nedáva recepty, asi by to nikto neakceptoval, kon tiež nepatrí do jedálnička!