Cuketové pečivo
Cuketové pečivo

Low carb cuketové žemličky

aszabka - bez fotkyaszabka, 18. januára 2018
Low carb cuketové žemličky
Foto: aszabka

Keď potrebujem vlákninu a pečivo.

30
porcií
15 minút
príprava
20 minút
na 200/180 °C

Suroviny

5 ks
1 ks (380 g)
60 g
30 g (prášok)
40 g
40 g
1,5 ČL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cukinu si nastrúhame, alebo ju posekáme v chopri. Vytlačíme z nej tekutinu, by sa nám cesto nerozmočilo a neroztieklo pri pečení. V inej miske si rozšľaháme 5 vajec a v ďalšej si zmiešame všetky suché prísady, ja som tentokrát pridávala soľ a oregano na viackrát, bo po ochutnaní bolo cesto mdlé, keďže psyllium a ľan majú dosť charakteristickú chuť, treba ju "prebiť" :) . Do vajec pridáme cuketu, suché prísady, nalejeme za 1 - 2 čl jablčného octu, poriadne premiešame, resp. už premiesime, pretože z cesta sa dá vytvarovať jedna veľká, vlhká a mierne lepkavá guľa a necháme 5 minút odstáť. Jablčný ocot a sódu bikarbónu možno pokojne nahradiť PDP. Nabudúce pridám viac ľanu, akosi mi po vybratí z rúry klesli.

  2. 2

    Z cesta potom tvarujeme žemličky, mne vyšlo 30 ks a dáme piecť do rúry vyhriatej na 200 stupňov na 15 minút, potom teplotu stiahneme na 180 a prepneme na teplovzduch s horným ohrevom a dopekáme 5 minút. Hotovo, vyberieme a necháme vychladnúť.

  3. 3

    Takéto pečivo nebude nikdy chrumkavé, vo vnútri je mäkké a pórovité, plné vlákniny a hodí sa ako príloha k mäsu, prípadne náhrada pečiva. Pri 30 ks sú kalorické hodnoty na 1 ks = B: 2,3 g, S: 0,7 g, T: 2,4 g.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
Nie som si istá, či pomôže pridanie ľanu, tento typ pečiva často klesne. Možno skús niekedy tak, že bielky vyšľaháš na tuhý sneh, do nich zašľaháš ocot a sneh už len jemne primiešaš do hotovej zmesi. Zvykla som tak piecť chlebík na podobnom princípe. Tam ešte sneh šľahám s pridaním horúcej vody, ktorá ho pomôže udržať. Možno ti niečo z toho pomôže. Čo sa týka chrumkavosti, neskúšala si prekrojené dať v rúre pod gril, alebo do hriankovača?
Inak sa mi tvoj recept páči, iste ho uvítajú mnohí, čo z rôznych dôvodov nejedia klasické pečivo, dobre, že si ho pridala.
Vďaka, Katka, za pozitívny komentár i radu. Vyskúšam tvoj spôsob, no mám pocit, že boli príliš vlhké. Je to druhý krát, čo som ich piekla, no s inou gramážou surovín, často obmieňam recepty, čosi pridám, čosi uberiem, skúšam, kým to "nedám" , je to pre mňa výzva :D Skúsim i pod ten gril niekedy cez víkend, až prídu nabudúce mladí..
@Aszabka (18.1.2018 17:36) Áno, tá vlhkosť je kvôli cukete, aj keď sa poriadne vyžmýka. Tak nech sa ti dobre vydaria aj všetky ďalšie testovania :-)