Limonáda z kvetu čiernej bazy

celka - bez fotkycelka, 18. júna 2010

Tento recept mám ze starého časopisu. Pod receptem je uvedeno jméno PhMr. Hana Chadimová. Limonádu zbožňovaly moje děti, když byly malé a stále na Zobraziť celý popisTento recept mám ze starého časopisu. Pod receptem je uvedeno jméno PhMr. Hana Chadimová. Limonádu zbožňovaly moje děti, když byly malé a stále na ni vzpomínají. Je to osvěžující a zdravý nápoj pro horké letní dny.

8
porcií
30 minút
príprava

Suroviny

10 ks
500 g
1 ks
4 l
Postup

  1. 1

    Do 5 l láhve dáme 4 l převařené vychlazené vody a cukr. Dobře promícháme a přidáme 10 květů černého bezu a citrón bez pecek nakrájený na tenké plátky.

  2. 2

    Láhev přikryjeme plátnem a necháme kvasit 9 dnů v teplé místnosti. Několikrát za den zamícháme dřevěnou vařečkou. Když je v místnosti moc teplo, tak zamíchám obsahem láhve častěji, a také dřív ukončím kvašení.

  3. 3

    Po skvašení nápoj scedíme, slijeme do lahví a zazátkujeme. Uložíme na 14 dnů do chladného sklepa. Po této době můžeme limonádu konzumovat nejlépe vychlazenou. Doporučuji skladovat ji v chladničce, protože v teple se rychle kazí. Po otevření láhve nápoj šumí a kypí jako sekt. Může to být šampaňské pro děti.

Diskusia k receptu

sjuz
:)) - no neviem, či je to veľmi vhodné pre deti...obsahuje alkohol. Aj keď málo.
enge149
priklADáM BAZOVý SUPER RýCHLY DžúS,pre tých ktrorí chcú hneď na zdravie vypiť a nečakať...5 veľkých kvetov bazy dať do 3,5 l pohára,prevariť a vychladiť 3,5 l vody pridať 3O Dg kr.cukru,premiešať,dochutiť 1 pokrájaný citron a 1 PL kys.citr.nechať postáť cez noc a pijeme,je vynikajúci kyselkavý a hneď "zmizne"dá sa uchovať aj v chladničke a postupne precediť do džbána na stôl a popíjať,u nás sa pije už po 2 hod.čo ani nevydrží/dá sa nemiesto citrona použiť pokráj.pomaranč/tak nazdravie...
celka
Sjuz - nad tím jsem tehdy nepřemýšlela, že by tato limonáda nebyla vhodná pro děti. Prý ani bublinky nejsou zdravé, ale občas to snad
tak moc nevadí.
rea1
"bazová zdravotná voda" - tak sa volá recept, ktorý mám už asi 30 rokov napísaný strojom na prieklepovom papieri. a toľko tú "vodu" aj robím. prvú tohoročnú várku sme dorazili včera, druhú založím cez víkend. lenže u nás odkladať na 14 dní - ale kdeže! scedím do fliaš, fľaše do chladničky a na druhý deň už začína miznúť. strašne rýchlo sa u nás "odparuje". :-) tento rok som robila už aj jednu várku sirupu, tiež ešte spravím.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia