Lenivý zákusok

lenka1503 - fotkalenka1503, 6. júna 2016
Lenivý zákusok
Foto: lenka1503

Každú nedelu musím mať zákusok/koláč a veru občas sa mi nechce piecť. Ale keď nenapečiem tak všetci hladame, alebo ideme kúpiť do cukrárne, lebo Zobraziť celý popisKaždú nedelu musím mať zákusok/koláč a veru občas sa mi nechce piecť. Ale keď nenapečiem tak všetci hladame, alebo ideme kúpiť do cukrárne, lebo v nedelu to proste chýba ked neni :) a tento zákusok vzikol práve v jednu lenivú nedelu ked sa mi nechcelo piecť, chcela som niečo rýchle spraviť tak som si to proste vymyslela a dopadlo to dobre :)

20 minút
na 170 °C

Suroviny

6 ks
6 PL
6 PL
1 bal
Plnka:
65 g
3 PL
200 ml
16-20 ks
Postup

 1. 1

  Sú dve možnosti. Buď spravíte jeden korpus a potom ho prerežete na polovicu, alebo spravíte dva korpusy. Ja robím tú druhú možnosť.

 2. 2

  Keď robíte dva korpusy tak každý zvlášť. Na jeden korpus potrebujeme 3 vajíčka. Oddelíte žĺtka od bielkov. Žĺtky vyšlaháme do peny s 3PL práškového cukru. Potom pridáme 3PL múky a pól balíka kypriaceho prášku. Nakoniec opatrne primiešame aj tuhý sneh z 3 bielkov.

 3. 3

  Cesto vylejeme na papierom vystlaný plech a pečieme pri 170 °C asi 20 minút. Takýmto spôsobom spravíme aj druhý korpus a oba necháme vychladnúť.

 4. 4

  Medzitým ako chladnú si pripravíme plnku. Práškový krém dáme do misky, pridáme cukor a mlieko a šľahačom vyšlaháme dotuha. (Alebo pripravíme podľa návodu na obale). Ja používam tento krém v prášku.

  Lenivý zákusok - obrázok 4
 5. 5

  Jeden vychladnutý korpus potrieme vanilkovým krémom (necháme si trochu krému na potretie bokov a vrchu koláča) a naň poukladáme jahody. Netreba natesno vedľa sebe. Celé to opatrne prikryjeme druhým plátom korpusu.

 6. 6

  Vrch a boky koláča jemne potrieme krémom a vrch ešte potrieme roztopenou čokoládou. Môžeme ozdobiť jahodami alebo cukrovým zdobením.

Diskusia k receptu

3sandra3
Skvelá rýchlovka, a isto chutná. Jahody sú výborné v koláči.
SÚŤAŽ: Takto využívajú Maresi mliečko naši čitatelia