Ľahká polievka z čínskej kapusty

sracz - fotkasracz, 3. júna 2010
Ľahká polievka z čínskej kapusty
Foto: sracz

Sú situácie, keď sa nám žiada uľahčiť bruškám a pripraviť ich na ďalšie súboje s množstvom čarovných dobrôt a lahôdok. Niekedy nás k tomu prinúti aj čas, ktorého máme čím ďalej, tým menej na rozdávanie. Čínsku kapustu (cabbage napa) poznám už dávno, aj keď som ju používal len ako náhradu za našu slovenskú "klasiku" k pečenej krkovičke a knedlíku, nanajvýš som zradil svoje favorizované fliačky s kapustou. Ale chutí mi aj v tejto podobe.

4 a viac
porcie
5´ minút
príprava
15´÷ 20´ minút
tepelná úprava

Suroviny

1 hlávka
1,5 ÷ 2 l
4÷5 párov
podľa potreby štipky
podľa potreby štipky
2 ÷ 3 PL
12 ÷ 17 lístočkov
250 g (1 bal.)
1,5 ÷ 2 PL

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    hlávku čínskej kapusty zbavíme mechanických nečistôt, prípadne odstránime horné listy a po umytí pokrájame na 3 cm štvorčeky_kocky; vložíme do širokého hrnca a zalejeme kuracím (hovädzím) vývarom tak, aby bola zakrytá-ponorená (ak je vývaru málo, môžeme doplniť vodou); privedieme do varu, pridáme lístočky bazalky, dobrú hrsť posekanej čerstvej petržlenovej vňate a 4, 5, 6, ... párov spišských párkov (alebo adekvátne množstvo pikantnej klobásky), pokrájaných na 3 cm valčeky; necháme zovrieť, potom stlmíme a varíme až do zmäknutia čínskej kapusty.

  2. 2

    ochutnáme, dosolíme, doMČKujeme (dokoreníme) podľa vlastnej chuti; odstavíme zo zdroja tepla a do polievky vložíme celý balík sklenených (celofánových) dlhých rezancov; po chvíľke, až získajú sklenenú priesvitnú farbu, premiešame a môžeme podávať. Poznámka na záver: ak miesto vývaru použijeme iba vodu, odporúčam pridať 1,5 ÷ 2 PL vegety.

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
vyzerá to skvelo!a hlavne ma zaujal ten čas varenia.rýchle recepty sú OK.
kam ty chodíš na tie výrazy že: doMČKujeme, chvíľu mi trvalo kým mi to došlo .... už tu koluje jeden taký že: prdopeč ani neviem kto to vymyslel, ale super..... polievočka fajná, u nás sa čínska kapusta používa len za studena ako šalátová príloha, najbližšie vyskúšam
...pekná práca!!!Nepíšem viac lebo som sa "rozpísal" pri komentári k tvojej praženici (hlavne som ťa tam prosil aby si dodržal sľub a zverejnil recept na SALSU lebo po nej "túžime")a keď som dal,že "pridaj" tak to "nepridal" a celý môj komentár slušne povedané zmizol!!!Tak som zvedavý,že ako bude teraz.