Ľahká cesnaková polievka

natt - fotkanatt, 6. marca 2013
Ľahká cesnaková polievka
Foto: natt

Výborná, rýchla a jednoduchá polievočka na všedný deň. Cesnak môžem na kilá a doprajem si ho radšej v light verziách ako v ťažkých krémových polievkach. Konkrétne tejto sa nemôžem dojesť, po dupľu si skočím aj 3-krát! :)

Suroviny

7-9 ks (strúčik)
1 ks
2-4 ks

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Cibuľu nakrájame na drobno a speníme na oleji do zlatista. Pridáme 5 prelisovaných strúčikov cesnaku a ďalej popražíme, kým sa nezačne cesnak prilepovať o dno hrnca.

  2. 2

    Odstavíme z plameňa, pridáme 1/4 čajovej lyžičky sladkej mletej červenej papriky a dobre premiešame. Zalejeme studenou vodou, pridáme zemiaky pokrájané na cca 1 cm kocky,korenie, soľ a varíme, až kým zemiaky nie sú mäkké. Pridáme 1 čajovú lyžičku majoránky a varíme asi 5 - 8 minút.

  3. 3

    Nakoniec pridáme zvyšný prelisovaný cesnak, varíme ešte asi 2 - 3 minúty a polievku odstavíme. Podávame! Ale pozor, fúkať! :)

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
bohovská polievočka, to musí byť sila,len tú majoránku by som dal nakoniec a už nevaril
@rulik dnes akurát som pridávala majoránku nakoniec ( mám rada ked jej vôňa a chuť je silná) ale nebol to zámer.. len som sa pozabudla. A naozaj to tak bolo lepšie :)
A nedá mi to! Nechcem do receptov dávať znovu cesnakovú polievku, tak len skrátka - ja ju varievam najčastejšie takto: Vždy, keď varím zemiaky vo vode, vodu zlejem, pridám trošku mletého korenia, trošku medzi prsty červenej papriky, roztlačím cesnak, zamiešam asi 2 dcl pochúťkovej smotany a pridám na drobno nakrájané varené zemiaky. Ak nedám do nej zemiaky, tak len túto "ochutenú" vodu zo zemiakov nalejem do šálok a my ju vypijeme. A inokedy zase opečiem chlebík a postupne ako ju "chlípeme", pridávame si do nej tento chlebík po troške, aby sa veľmi nerozmočil ale bol stále chrumkavý.