Kysnutý koláč s ovocím bez mlieka

dada777 - fotkadada777, 1. júna 2013
Kysnutý koláč s ovocím bez mlieka
Foto: dada777

Cesto použité na tento koláč je univerzálne kysnutné cesto, dá sa použiť na prípravu rôznych kysnutých dobrôt. Koláč je vhodný pri bezmliečnej diéte a v ceste nepoužívam ani vajíčka, takže je použiteľné aj pri diéte bez vajec. Začína sezóna čerstvého ovocia a tak si tieto koláče môžeme vždy pripraviť s iným ovocím a pochutiť si.

30 minút
príprava
25 minút
na 180 °C

Suroviny

380 ml
200 ml
1 ks
4 PL
 štipka
750 g
30 g

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Z časti rastlinného mlieka, droždia, cukru a trochy múky pripravíme kvások a necháme ho vykysnúť. Potom ho pridáme k ostatným surovinám a zamiesime si nelepivé cesto. Na miesenie môžeme použiť domácu pekáraň, nech nám uľahčí prácu. Z uvedeného množstva surovín pripravíte koláče na dva klasické plechy na pečenie.

  2. 2

    Keď máme cesto hotové, rozdelíme ho na 2 polovice a každú rozvaľkáme na plech, necháme vykysnúť a po vykysnutí na ne pokladieme ovocie. Ja som použila kompótové višne, ale už začína sezóna čerstvého ovocia a budeme mať pestrý výber ovocia. Na vrch koláča môžeme použiť aj drobenku z masla (alebo oleja), cukru a polohrubej múky. Ja som tento koláč neposypala drobenkou, ale iba kryštálovým cukrom.

  3. 3

    Pečieme vo vyhriatej rúre na 180°C. Koláč je lahodný a kysnuté cesto bez vajíčok je lahodné aj na druhý deň. Dobrú chuť!

Diskusia k receptu

monda
tak tento koláčik sa mi páči, pečiem podobný ,ale tvoj recept si uložím dakujem, vyzerá skvelo už na pohľad ľahučký:-)
sovka62
Aké rastlinné mlieko máš na mysli? Nejaké sójové, ovsené a pod.?
dada777
@anilah komu je veľa oleja, môže si recept upraviť, alebo ho nepečie. A je po probléme.