Kyslé rožteky :-)

zuzula2 - fotkazuzula2, 17. septembra 2011
26
porcií
15 minút
príprava
20 minút
na 190 °C

Suroviny

500 g
500 g
10 lyžíc
 štipka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Zmiešame všetky suroviny spolu. Ja som si to dala vymiešať do mixéra. Vznikne nám cesto veľmi lepkavej konzistencie... Keď ho ešte prehnetiete rukami dostane správnu konzistenciu. Bude pekne vcelku a vláčne.

  2. 2

    cesto si rozvaľkáme a nakrájame na štvorčeky. Každý štvorček na jednej strane rozrežeme 3 krát. Na opačnú stranu ako sme narezali dáme lyžičku slivkového lekváru a zrolujeme tak aby nám rozrezaná časť ostala hore. Hotový valček ohneme do tvaru rožteka. Nakrojená časť sa pekne otvorí.

  3. 3

    Poukladáme na plech a potrieme vajíčkom. Neukladáme veľmi tesne k sebe aby sa nám pri pečení nezlepili. Nieje to ale také cesto že by to napučalo nejak veľmi veľa. Hotové vyberieme z rúry a necháme ešte na plechu vychladnúť. Pred podávaním pocukrujeme a potom už len papáme :-) Prajem dobrú chuť

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
@Zuzula2 , chcela som Vám ponúknuť tie silikonové priesvitné farebné dosky, vhodné na krájanie zeleniny, mäsa a tiež pečenie, čo ste raz vo Vareche spomínali, že neviete zohnať. Jedno balenie mám, obsahuje 5 ks pastelových farieb 30x38 cm. Oznámte mi adresu, ak ešte máte záujem. Donesiem ich, som z BBystrice.