Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom fotorecept

patroveckypitrs - fotkapatroveckypitrs, 9. januára 2017

Je to rýchle a je to zmena. Vhodne aj pre tých, ktorí nemajú radi pečienku, lebo to prerazí jej typickú chuť. Hlavne takto upravená pečienka je ľahšie stráviteľnejšia. Dá sa použiť aj pečienka z králika.

4
porcie
15 minút
príprava
20 minút
tepelná úprava

Suroviny

500 g (alebo králičia)
1 pohár (sterilizovaná zelenina)
320 g hustý gréckeho typu
1 ks stredne veľká
70 g neprerastená
1/2 KL
 v prášku
3 strúčiky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Pripravím si základné suroviny. Pečienku umyjem a dám do sitka nech odkvape voda.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Z Moravanky väčšie kusy cibule, uhorky, kapia a feferón posekám na drobnejšie. Zvyšok mrkvu, zeler a hrášok nechám v celku. Nálev z pohára odložím, ten použijem na pečienku.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Jogurt zmiešam s práškovým cesnakom a mletým korením. Kto nechce práškový cesnak tak použije jeden strúčik cesnaku. Nechám to chvíľu postáť.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Do hlbšieho hrnca dám spustiť slaninu a potom pridám posekanú cibuľu. Nechám nech sa slanina dobré vyškvarí a cibuľa je trošku pripečená.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Teraz dám posekaný cesnak, premiešam párkrát nech prevonia a pridám pečienku. Pečienku som nechal v celosti. Chvíľu opečiem a potom podlejem nálevom z Moravanky.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 5
 6. 6

  Keď sa pečienka celá zatiahne, tak pridám ostatne pripravené suroviny z Moravanky. Nechám to chvíľu nech to prejde varom.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 6
 7. 7

  A potom pridám pripravený jogurt. Tiež nechám nech prejde chvíľu varom. A mám hotové odstavím zo sporáku a až teraz osolím. Preto je dobre si to všetko vopred pripraviť, lebo to ide rýchlo.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 7
 8. 8

  Pôvodne som chcel k tomu ryžu. No kolega na vareche @Klukodvody ma naštartoval na rezance. Týmto mu ďakujem, lebo to s rezancami je moc chutné. Tak želám aj vám dobrú chuť.

  Kuracia pečienka na Moravanke s jogurtom (fotorecept) - obrázok 8

Diskusia k receptu

15 komentárov k receptu
Chutí nám bravčové mäso pripravené na moravanke, (recept je bez jogurtu), ale pečienky si pripravím s jogurtom podľa tvojho receptu. Už sa na to teším.
Vzhľadom na to, kamarát @patroveckypitrs , že aj ja som "prudko pečeňový", dovoľujem si ohviezdičkovať celú Varecha.sk oblohu a promptne zaradiť túto Tvoju technológiu do mojej KK s notickou "okamžité repete v Iowa i Arizona"!
Patroveckypitrs, pečienka podľa tohto receptu nesklamala, bola výborná a budem ju variť aj inokedy, chutila všetkým. Ďakujem za recept,
Mali sme dosť kuracích pečienok a tak prišiel na radu aj tento recept. Len sa tak po pečienkach zaprášilo. Dokonca aj najmladšia dcéra jedla prvý krát pečienku a veľmi jej chutila, doteraz ju nechcela ani vidieť. Vďaka za recept. Je to veľmi chutné.

Pridaj komentár k receptu: