Kukuričné krekery so semiačkami fotorecept

danja301 - fotkadanja301, 6. septembra 2014
Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept)
Foto: danja301

Blížia sa pochmúrne jesenné večery a nás popri knihe ,alebo dobrom filme to bude často ťahať do kuchyne niečo si zobnúť .Namiesto toho ,aby ste sa zásobili všeličím,chutným,slaným a mastným z obchodu, ponúkam zdravšiu variantu toho ,čo môžete si môžete zamaškrtiť aj z domácej produkcie.

140 minút
príprava

Suroviny

400 g
100 g
100 g
200 g
150 ml
500ml ml
2 - 3  lyžičky

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

 1. 1

  Kým začneme spracovávať zmes ,rúru si predhrejeme na 150 st. Do misky dáme postupne všetky požadované suroviny vrátane oleja a začneme miešať. Postupne pridávame vodu. Zmes bude na začiatku redšia,ale postupne voda vsiakne a zahustí sa.

  Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept) - obrázok 1
 2. 2

  Nastriháme si papier na pečenie veľkosti plechu . Rozprestrieme ho na pracovnú dosku,dáme na neho 1/3 zmesi. Dané množstvo surovín by nám malo vystačiť na 3 klasické plechy do rúry. Druhé 2/3 postupne spracujeme rovnakým spôsobom.

  Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept) - obrázok 2
 3. 3

  Keď už máme zmes na papieri ,dáme na neho rovnako veľký kus papiera a valčekom rozvaľkáme na tenkú vrstvu.

  Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept) - obrázok 3
 4. 4

  Vypracujeme takýto pekný tenký plát a aj s papierom ho prenesieme na plech. To isté urobíme aj s ďalšími 2/3 zmesi . Ja mám teplovzdušnú rúru ,piekla som ich naraz ,len som občas vymenila poradie plechov v rúre.

  Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept) - obrázok 4
 5. 5

  Piekli sa dve hodiny. Sú veľmi krehké,oddeľujú so od seba a sami si určujú svoj výsledný tvar.Ak máte radi voňavejšiu verziu,je možné rozvoňať ich oregánom,rozmarínom,prípadne pre pikantnejšiu variantu je vhodné pridať trochu chilli. Dobrú chuť!

  Kukuričné krekery so semiačkami (fotorecept) - obrázok 5

Diskusia k receptu


Najsrdiečkovanejšie komentáre Ukáž celú diskusiu
...@boxik ,vtáci zobú aj čerešne a neznamená to ,že je to potrava len pre vtákov,ak nie si fanúšikom takéhoto druhu konzumu ,mohol by si sa zdržať podobných komentárov,sú ľudia ,ktorí nemôžu čipsy ,ani iný komerčný konzum a sú odkázaní práve na takýto druh potravy vďaka svojim zdravotným problémov...a nie sú papagáje ,sú ľudia tak ako aj ty....
Ja som nepovedal nič dehonestujúce , proste som iba konštatoval kde je možné podobný recept vidieť.To že to niekto vzťahuje na seba je jeho problém, ja iba doplním že podľa toho aké recepty sú v prevažnej miere na tomto fóre uverejňované má zdravotné problémy väčšina populácie tejto krajiny a že tí čo máme radi pre ľudí normálne jedlo sme v menšine.
@boxik tak si na tie recepty ani neklikaj ,tym ľuďom nemusíš ty ako sa sám zaraďuješ z menšiny oznamovať ,kde je možné podobné recepty vidieť.Ako budú chcieť ,zistia si to sami a podľa toho ,akú máš profilovú fotku si veľmi ďaleko od tejto skupiny ,tak nechápem ,prečo si nepozeráš recepty ,ktoré podľa tvojej fotky ,sú tvojou cieľovou skupinou .Myslím,že o komentáre tvojho druhu tu nikto nestojí ak sa ti recept nepáči odignoruj ho ,alebo ohodnoť zle.A problémom sa to stáva...presne vtedy, ak ľudia nie sú k sebe tolerantní a navzájom sa vysmievajú ,je to veľmi smutné... si už človek v rokoch ,tak by si to mal zo skúsenosti vedieť....hovorí sa ,že múdrosť prichádza s vekom.....