Tento recept som robila prvýkrát a všetkým veĺmi chutil :)..No čo k nemu dodat´ je výborný..
porcií
príprava
Suroviny
| 400 g |
|
| orechové cesto: | |
| 5 ks |
|
| 200 g |
|
| 1 ks |
|
| 80 g |
|
| 2 PL |
|
| 2 PL |
|
| Krém: | |
| 700 ml |
|
| 7 PL |
|
| 250 g, (margarín) |
|
| 200 g |
|
| 1 ks |
|
| Pudingový krém: | |
| 1 ks |
|
| 500 ml |
|
| 1 ks |
|
Postup
-
1
Lístkové cesto rozdelíme na 2 časti a rozvaĺkáme na pomúčenej doske.Rozvaĺkané lís.cesto dáme piect´ na celú plochu plechu.
- 2
Pripravíme si orechové cesto:vajcia vyšĺaháme s cukrom,pridáme pomleté orechy múku s kypriacim práškom .Cesto dáme na vymastený a múkou vysypaný plech a upečieme.
- 3
Jeden plát upečeného lís.cesta potrieme polovicou krému.Na to položíme upečené orechové cesto a potrieme zvyšným krémom a navrch dáme druhý plát lís.cesta.Vrch potrieme pudingovým krémom a móžeme poĺiat´ čokoládovou polevou.Dáme stuhnút´do chladničky.
- 4
Mlieko dáme varit´ a za stáleho miešania postupne pridávame 7 lyžíc hladkej múky,kým nevznikne hladká masa. Odstavíme a dáme chladit´.Maslo,pr.cukor a van.cukor spolu vymiešame a pridáme do vychladnutého krému.
- 5
Z pol litra mlieka trochu odobereme do nádoby a vymiešame s pudingovým práškom a žĺtkom.Zvyšné mlieko dáme varit´a ked´ bude vriet´ pridáme rozmiešaný pud.prášok a miešame do zhustnutia.
Tipy na recepty z Varechy
Tipy na články z Varechy
- 2









Diskusia k receptu