Kokosovo-nutellové muffiny

domci4 - fotkadomci4, 18. augusta 2011
Kokosovo-nutellové muffiny
Foto: domci4

Tento recept bol robený od oka, tak dúfam že sem dám dobre suroviny :)

12
porcií

Suroviny

1 šálka
1/2 šálky
1/2 šálky
1
1/4 šálky
1/2 prášku
1 šálka

Moje poznámky

Prihlás sa do Varechy a zapisuj si svoje poznámky k receptom.

Postup

  1. 1

    Suché suroviny zmiešame dokopy( kokos, múka,cukor, prášok do pečiva) a mokré primiešame (vajce, mlieko,olej). Dáme do košíčkov alebo do vymastenej formy a to takto: jedna menšia lyžička cesta a trošku nutelly a zakryjeme zase vrstvou cesta :) Dáme piecť asi na 20 min pri teplote 180 C. Dobrú chuť

    Kokosovo-nutellové muffiny - obrázok 1

Diskusia k receptu

35 komentárov k receptu
Po troch týždňov v kúpeľoch potrebujem zhodiť, tak som sa zapovedala, že nič sladké piecť nebudem. Ale kombinácii kokosu a čokolády som neodolala. Popoludní som ich upiekla. Ledva som sa dočkala, kým vychladli, zhltala som dva, sú naozaj výborné.
@sovka62 som veľmi rada, že ste ich skúsili a chutili Vám :)
Vám ostatným ďakujem za pochvalu a vyskúšajte, nič nestratíte :) k čajíčku alebo kakau, kávičke :)
aké sú krásne , len ja kokos nemusííím , ale budem s tým niečo robiť , vyskúšam , keď sovka píše akú baštu spravila tak na sobotu mám postarané pre vnuka príde na brigádu , zamaká si na panskom.
súché? nemyslím si že by boli suché :) ide tam malo kokosu, takže...a ked tak dajte do stredu kúsok čokolády alebo nutely...lekváru...suché by to nemalo byť :)
Musím ti napísať že už ich idem piecť ani neviem koľký raz, piekla som ich aj s vnučkami do školy na školské "hody", kde sa zo všetkých koláčov čo deti priniesli zjedli ako prvé. Pre mňa a pre mojich sú to najlepšie muffiny. Veď stačí, keď napíšem, že manžel v piatok priniesol z nákupov aj kilo kokosu (hoci ho doma mám), aby bolo dosť!
38327_1364324356 - profilový obrázok
liz
Ja som ich robila bez nutely a na chuť boli výborné, len fakt trošku suché... Neviete, ako by som ich mohla zvláčniť bez toho, aby som do stredu pridávala lekvár alebo nutelu, proste aby to bol len čistý muffin? :D

Pridaj komentár k receptu: